Uudis

Facebooki tabas kaks uut kasutajate andmete hiigelleket

Foto: Elijah Nouvelage/Scanpix

Teadlased küberturvalisuse ettevõttest UpGuard andsid teada kahest lekkest, mis avalikustasid erinevates pilveserverites Facebooki kasutajate isiklikke andmeid.

Esimene leke pärines Mehhiko meediaettevõttelt Cultura Colectiva ning oli 146 GB suur. Andmebaasis sisaldus Facebooki kasutajate tegevuslogisid, kasutajanimesid ning kasutajate ID-numbreid. Andmebaasis oli üle 540 miljoni kirje.

Teine leke oli küll väiksem, kuid sisaldas palju isiklikumat informatsiooni. Rakenduse At the Pool kasutajate andmebaas lekkis koos 20 000 parooliga. Ehkki paroolid peaksid olema rakendusse endasse sisse logimiseks, on kasutajad seotud ka Facebookiga.

Pole teada, kas keegi on andmebaasidele ka kurjade kavatsustega ligi pääsenud või kui kaua andmed üldse avalikult kättesaadavad on olnud. Amazoni pilveserverites olnud andmed kustutati koh kui Facebookile leketest teatati.

Ehkki Facebook on pärast Cambridge Analytica skandaali enam reguleerinud, millised rakendused kasutaja andmetele ligi pääsevad, on ettevõttel raske kontrollida varasemaid lekkeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.