Uudis

Facebooki tegevjuht käis kohtus ütlusi andmas

mark_zuckerberg_jakob_steinschaden.jpg

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg käis Ameerika Ühendriikides kohtus, milles kaitses Facebookile kuuluvat virtuaalreaalsus peakomplektide tootmisega tegelevat ettevõtet Oculus, mida süüdistatakse autoriõiguste rikkumises ja ärisaladuste varguses, kirjutab The Verge.

Oculuse kohtusse kaebajaks on Zenimax Media. Tuntud mängutootjate id ja Bethseda emafirma. Id ja Bethseda aitasid valmistada Oculuse VR-peakomplekti jaoks mitmeid esimesi katsetusmänge. Nüüd väidab Zenimax, et koostöö andis Oculusele võimaluse varastada nende jaoks olulist intellektuaalset omandit.

Zuckerbergi hinnangul on aga tegu Zenimaxi katsega saada oma osa Facebooki kahe miljardi dollari suurusest Oculuse ostust, mis toimus 2014. aastal. Zuckerberg lisab, et tihti kui teatad mõnest suurest tehingust, ilmuvad välja teatud inimesed, kes üritavad sellest osa endale saada.

Zenimax Media on enda sõnul enesekindel, et ka kohus kinnitab nende seisukohta. Nende hinnangul näitavad kohtu käes olevad tõendid piisavalt, et Oculus on toime pannud autoriõiguste rikkumisi ning ärisaladuste vargust.

Praeguse seisuga pole veel teada, milline on kohtu seisukoht antud küsimuses, kuna palju tõendeid on veel läbitöötamata. Näiteks plaanitakse uurida id, Bethseda ja Oculuse vahelist sõnumivahetust ettevõte algusaegadel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.