Uudis

Facebooki võib samuti varsti näotuvastus tulla

Mark Zuckerberg, Facebooki asutaja ja juht. Foto: Stephen Lam/Reuters/Scanpix

Tänu uuele iPhone X-ile on näotuvastus saanud uue hingamise ning paistab, et ka maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook soovib seda hakata tulevikus ära kasutama, peamiselt selleks, et kasutaja oma konto üle vajadusel kontrolli tagasi saaks.

Mitmed kasutajad on märganud, et Facebooki sätetesse on lisandunud uus võimalus, mis lubab sisse lülitada näotuvastuse. Kui see on aktiveeritud, on kasutajatel võimalik edaspidi enda identiteet vaid telefoni vaatamisega kinnitada. See võib vajalikuks osutuda juhtudel, kui keegi on näiteks konto ära häkkinud ning kasutajal on vaja kuidagi tõestada, et tema on tõepoolest konto omanik ning tal on õigus konto tagasi saada.

Selleks, et näotuvastusega konto tagasi saada, peab see olema konto sätetes aktiveeritud. Seejärel on vaja ka seadet, kust on juba varasemalt kontosse sisse logitud. Seejärel saab näidata nägu kaamerale, mille peale võrdleb Facebook kaamerast nähtut kasutajast tehtud fotode ja videotega, et mõista, kas tõepoolest on tegemist konto omanikuga.

Esialgu on funktsioon kättesaadav vaid üksikutele kasutajatele, kuid kui testid osutuvad edukaks, võib see peagi olla kasutatav kõigi jaoks.

Siiski ei paku see võimalust paroolidest täielikult loobuda, kuid pakub siiski võimalust hädaolukorras konto tagasi saada.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.