Facebookis ja Google’is pole kasutajatuge, sest miks peaks kaup saama neile helistada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Miks on nii, et kui su Facebooki, Instagrami, Twitteri või Google’i konto pihta pannakse, siis pole sul nendes firmades kellelegi helistada. Mingit kasutajatuge neil ei ole, vähemalt mitte sinu jaoks.

Üks Silicon Valley ajaleht arutab selle teema üle ja nendib, et kui sul konto varastatekse, siis helistada pole sul kellelegi. Täida aga mingi vorm, ükskõik kui hästi sa suudaksid tegelikult enda isikut tõestada. Saada e-kiri ja looda, et see jõuab mingi imega päris inimese lauale.

Oma raamatus “Zucked: Waking Up to the Facebook Catastrophe” kritiseeris Silicon Valley investor Roger McNamee tehnoloogiafirmade kasutajatugesid, mis on olemas ainult reklaamiandjatele.

Kasutajad on parimal juhul kaup, nii et neil ei olegi vaja kellelegi helistada. Nii on praktiliselt kõigi firmadega, mis pakuvad tasuta veebiteenuseid.

Douglas Edwards kirjutas enda raamatus “I’m Feeling Lucky: The Confessions of Google Employee Number 59” aastal 2011, et ühel hetkel kui Google hakkas kasvama, siis oli firma kaasasutaja Sergey Brin küsinud “Miks me üldse peame kasutajate e-kirjadele vastama?”

Need probleemid on üksnes hoogu juurde saanud sellest, mida suuremaks on firmad kasvanud. Instagram ütleski oma suuruse peamise põhjusena, miks kõik küsimused lähevad kõigepealt robotile, sest et neil on miljard kasutajat.

Facebook, Twitter ja Google ütlesid, et nad kasutavad kombinatsiooni inimese ja roboti vastustest, aga peamiselt ikkagi automaatsüsteeme. Google’i kõneisik ütles, et firma fookus on üldsegi see, et juba eos välistada, et keegi kasutajate kontot pihta ei paneks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.