Uudis

Facebookis levib jälle päikeseprilliviirus: loe siit, kuidas sellest vabaneda

rb.png

Eestlaste Facebooki-kontodel on viimasel ajal taaskord levima hakanud Ray-Bani viirus, mis postitab sinu konto alt reklaampilte päikeseprillide kohta ning märgib selles ka sinu sõpru.

Teine viis, kuidas see viirus töötab, ei ole niivõrd ohtlik, kuid on lihtsalt tüütu. Erinevad lehed postitavad päikeseprillide reklaame ning märgivad selles kõik inimesed, keda võimalik. Mõlemale probleemile on aga lihtne lahendus olemas.

Kui päikeseprillipostitusi tehakse sinu konto alt, siis vaata meie lugu selle kohta, kuidas viirusest lahti saada. See ei ole sugugi raske. Kui postitusi teeb sinu sõbra konto, siis näita talle samuti viirusest lahti saamise juhendit.

Kui aga postitusi teeb mõni leht ning sind nende piltide juures märgitakse, siis tuleb teha mõned muud sammud. Kõige lihtsam viis on pildi ning lehekülje raporteerimine. Kui piisavalt palju inimesi Facebookile kaebuse esitavad, sulgeb Facebook lehe ning spämmerid ei saa enam inimesi piltidel märkida. See on parim viis juhul, kui sõpru märgitakse pildil ning sa ei soovi neid oma uudisvoos näha.

Üksikud pildid saab ka uudisvoost eemaldada, kuid kui neid on palju, siis ei ole sellest eriti kasu.

Teine võimalus on keelata enda piltidel märkimine. Sina saad siiski märkimise kohta teate, kuid märgitud pilti ei näidata su ajajoonel ning sinu sõbrad seda ei näe. Seda saab teha konto seadetest. Ava seaded ning leia sealt ajajoone ning märgete sätted. Sealt saab märkimisseadistusi muuta.

Kui asi muutub siiski täiesti väljakannatamatuks, saab ajutiselt kõik teavitused blokeerida. Teated saab välja lülitada konto sätete alt, teavituste menüüst.

Viirused ning rämpspostitused tulevad alati lainetena. Võib olla kindel, et mõne nädala möödudes oma uudisvoos enam päikeseprillipostitusi ei näe. Seda kuni järgmise korrani.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses