Uudis

Facebookis võid varsti näha kahte erinevat uudisvoogu

Facebook on testimas uuendust, kus kasutajatele näidatav uudisvoog lüüakse kaheks: ühes voos on postitused sõpradelt ja perekonnalt koos reklaamidega, teises aga postitused erinevatelt lehtedelt, mis kasutajale meeldinud on.

Põhiliseks uudisvooks on pärast uuendust see, kus on reklaamid ning postitused sõpradelt ja lähedastelt. Selleks, et näha postitusi lehtedelt, tuleb avada eraldi uudisvoog. Kuigi osadele kasutajatele võib uuendus meeldida, on see märksa keerulisem lehtedele haldajate jaoks.

Pärast uuendust on mitmete lehtede haldajad näinud kuni 80 protsendilist postituste vaatamise langust, seda seetõttu, et neid postitusi kasutajate peamises uudisvoos ei näidata. Selleks, et saada lehe postitus peamisesse uudisvoogu, tuleb osta reklaami. Eriti keeruline on see näiteks uudisteportaalide jaoks, kus suur osa liiklusest tuleb läbi sotsiaalmeedia.

Slovakkia ajakirjanik Filip Struhárik ütles väljaandele The Guardian, et pärast uuendust on nad näinud, kuidas postituste leviulatus on kahe kolmandiku võrra kukkunud. Mitmed lehed on aga näinud ka suuremat langust.

Uut lahendust testitakse hetkel kuues riigis, milleks on Slovakkia, Serbia, Sri Lanka, Boliivia, Kambodža ja Guatemala. Facebooki sõnul pole esialgu plaanis teste teistesse riikidesse laiendada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.