Firefox on nüüd ka iOS-is, aga milleks seda kasutama peaks?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
dv1903051.jpg

Sel nädalal ilmus Apple'i äppoodi uus brauser, milleks on paljudele hästi tuntud Firefox. Kas keegi ja milleks peaks selle aga oma iPhone'il või iPadil kasutusele võtma?

Veel mõned aastad tagasi keeldus Mozilla Apple’i toodete jaoks rakendust loomast, väites, et Apple’i loodud operatsioonisüsteem on kolmandate osapoolte loodud veebibrauserite jaoks liiga suletud. Eelmise aasta lõpus ilmavalgust näinud iOS 8 pani neid oma meelt muutma.

Pärast iOS 8 esimest tutvustust kirjutas Mozilla esindja Twitteris, et nad peavad minema sinna, kuhu nende kasutajad lähevad ning Firefox iOS-i jaoks on tulemas. Nüüd see siis nii ka on. Ühtlasi on see esimene Firefoxi brauser, mis renderdusmootorina ei kasuta Geckot, vaid iOS-i poolt peale sunnitud WebKiti.

Värske rakendus on tasuta saadaval kõikidele Apple’i seadmetele, kuhu on paigaldatud vähemalt iOS 8. Mozilla on kasutajate haaramiseks lisanud pealtnäha lihtsasse brauserisse mitmeidki huvitavaid võimalusi. Firefox aitab sul oma hiljuti külastatud veebilehti meeles pidada kuvades pisipilte, millele klõpsates saad lehele tagasi minna. Kõik lahtiolevad sakid on nummerdatud ning pole piiratud, kui palju neid korraga lahti saab olla.

Sarnaselt Chrome’ile on olemas incognito-režiim, mis lubab külastada veebilehti nii, et neist ei jää jälge sirvimisajalukku, samuti ei salvestata küpsiseid ega paroole. Nii, nagu on võimalik oma Google’i kontoga sünkroonida järjehoidjaid, paroole ning muud vajaliku oma arvuti ja telefoni vahel, lubab seda sama teha ka Firefoxi konto.

Seega on paarpõhjust, miks keegi peaks Firefoxi iOS-seadmel oma peamiseks brauseriks võtma. Esimene on see, et kui sa kasutad ka muudes seadmetes Firefoxi, siis süngib ta järjehoidjad,paroolid, sirvimisajaloo ja nii edasi kõigi su seadmete vahel ja see on mugav.

Teine põhjus võib olla see, et sulle lihtsalt meeldib Firefox oma disaini või filosoofia tõttu. Kuna kõik brauserid kasutavad iOSis sama nömootorit, siis pole Firefox selles osas ei parem ega halvem kui Safari või Chrome iOS-il.

Hiljuti kirjutasime me, et uusFirefox pakub päris tõhusat kaitset netis kasutajaid jälgivate veebisaitide eest, aga iOS-i Firefoxis juurest selle kohta mingit infot ei leia, mis annab alust kahtlustada, et iOS-i piirangud ei lubanud Firefoxil sarnast süsteemi juurutada.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.