Uudis

Firefox muutub oluliselt privaatsemaks ja ei luba veebilehtedel kasutajat enam jälgida

mozillafirefox-l-ae7ebf03779d97eb.jpg

Mozilla plaanib enda veebibrauseri Firefox märksa privaatsemaks muuta ning rakendada lahendusi, mida kasutab Tor brauser, mis on põhiliselt tuntud selle poolest, et seda kasutatakse tumedas veebis (dark web) surfamiseks.

Näiteks plaanib Mozilla brauserist eemaldada funktsiooni, mis lubab kasutajate tegevust erinevatel veebilehtedel jälgida ilma küpsisteta. Seda on Mozillal mugav teha, kuna sama lahendust kasutab Tor brauser, mis on üles ehitatud Firefoxiga sarnasele koodile.

Funktsiooni ingliskeelne nimetus on canvas fingerprinting, ning see on olemas igas suuremas brauseris. See lubab veebilehel enda külastajate tegevust isegi ilma küpsiseid kasutamata jälgida.

See on kasulik veebilehtedele ning reklaamipakkujatele, kuid kehv neile, kes ei soovi, et nende andmeid ilma nende loata kuskil kasutatakse.

Lisaks sellele soovib Mozilla brauserisse tuua ka teisi uuendusi, mis peaksid andma kasutajatele suurema kontrolli enda andmete üle. Üks selline on Data Selfie, mis annab kasutajale lihtsa ülevaate sellest, milliseid andmeid Facebook kasutaja kohta kogub. Sarnane lahendus on ka Do Not Track, mis peaks taaskord andma kasutajale ülevaadet sellest, milliseid andmeid tema kohta kogutakse.

Firefoxi uus versioon peaks muutuma kättesaadavaks alates tuleva aasta jaanuarist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.