Fiteki uueks tegevjuhiks sai RIA endine asedirektor Andrus Kaarelson

Endine riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Andrus Kaarelson (paremal).Foto: Hans Lõugas

Eesti finantstehnoloogia ettevõtte Fitek AS-i uueks tegevjuhiks sai Andrus Kaarelson, kes on varem töötanud riigi infosüsteemi ameti (RIA) asedirektorina ning Elisa Eesti juhatuse liikmena.

“Eesti on olnud eestvedaja avaliku sektori teenuste digitaliseerimisel ning e-arvetele üleminekul. Mul oli viimasel kolmel aastal võimalus anda panus maailmas ainulaadse ja teedrajava Eesti e-riigi arendamisse. Nüüd liitusin Fitek Grupiga, kuna tegu on äärmiselt ambitsioonika ettevõttega, kes on seadnud eesmärgiks viia Eestist pärit finantstehingute automatiseerimise lahendused Euroopa riikidesse,” ütles Kaarelson pressiteates.

Möödunud aasta suvel läks Eesti avalik sektor üle täielikule e-arveldusele. Kaarelson leiab, et sellised muudatused on lähiaastail toimumas ka mujal Euroopas. “Meie laienemisplaane toetab eelmisel aastal jõustunud Euroopa Liidu direktiiv, mille kohaselt liikmesriikide avaliku sektori institutsioonid ei saa enam keelduda e-arve vastuvõtmisest,” lisas ta.

Fitek AS-i 9 aastat juhtinud Karl-Eric Schneider asub rahvusvahelisele tööle Fitek Grupi makselahenduste ärijuhina.

Fitek kuulub finantstehnoloogia lahendusi pakkuvasse Fitek Gruppi, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Belgia ettevõttele UnifiedPost kuuluv Fitek Grupp annab tööd 280 inimesele.

Unifiedpost Group on Euroopa finantstehnoloogia ettevõtete grupp, mis loodi 2002. aastal. Ettevõtte käive on 70 miljonit eurot ja ta annab tööd 900 inimesele, kellest üle 90 tegeleb uurimis- ja arendustööga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.