Ainsad lubatud äpipoed on Samsungi Galaxy Store ja Google’i Play Store. Neist pärinevad rakendused on telefonis lubatud. Auto Blockerit saab ka välja lülitada, kuid telefon seda kasutajale äpipaigaldusi keelates ei maini.
Epic Games leidis, et võõrast allikast rakenduse paigaldamiseks tuleb Samsungi telefonides läbida 21 sammu, mis hõlmab esmasel katsel mitmeid turvahoiatusi, seejärel Auto Blockeri väljalülitamist ning uut katset. Digi testi järgi käib Auto Blockeri väljalülitamine aga maksimaalselt seitsme sammuga.
“Fortnite’i” arendaja sõnul on Auto Blockeri funktsioon sündinud Samsungi ja Google’i koostöös. Suurfirmad seda ei kinnita ega lükka ümber.
Samuti väidab Epic Games, et Auto Blocker pole loodud keelama ebaturvalisi äppe, vaid takistama konkurentsi. “Auto Blocker ei teosta enne paigalduse blokeerimist ühtegi rakenduse või allika turvalisuse hindamist,” väideti kaebuses. Samsung väidet ei kommenteeri.
Epic Gamesi juht Tim Sweeney kinnitab, et võitleb järjekordses kohtuprotsessis taas kõigi äpiarendajate nimel.
Epic Games on ka eelnevalt suurfirmasid nende monopoolse tegevuse pärast kohtusse kaevanud. Saavutatud on väikeseid vahevõite ning lähiajal oodatakse Epic Gamesi ning Google’i eraldi toimuvas, kuid samateemalises kohtuotsuses Fortnite’i arendaja võitu.