Uudis

Fotod: Eestis on avatud nostalgiline arvutimängunäitus, kus saad ise kõiki konsoole ja mänge proovida

Eesti esimene arvutimäng Skyroads on mängitav arvuti pealt, mis on samuti pärit 1990ndate algusest.

Rahvusarhiivi galeriis on väljas videomängude näitus “Infinite Lives”, kus saab näha ja ise mängida 1980ndate ja 1990ndate mängukonsoole ja arvutimänge.

Käisime ise asja uurimas ja soovitame kõigil videomängusõpradel või nostalgiameelsetel sealt läbi käia. Käed-küljes näitusega saab tasuta tutvuda Tallinnas Maneeži tn 2 veel kaks päeva:

  • täna ehk 18. mail kuni kl 20:00
  • 19. mail Muuseumiöö käigus 18.00-23.00

19. mail alates kella 19-st toimub ka retroturniir, kus võetakse mõõtu Bombermanis Super Nintendol, Mario Kart 64-s Nintendo 64-l ja Tetrises Gameboy peal. Uuri lisa siit.

Vaata, mida näituselt leidsime:

See mittemidagiütlev mängukonsool on Dendy, mis oli 1990ndatel ilmselt Eestis kõige levinum mängukonsool. Tegu oli Taiwanis toodetud NESi klooniga ja selle mängud olid legendaarsete kollaste kassettide peal, mida müüdi tol ajal igas nurgapealses putkas. Pildil on küll millegipärast oranž mängukasett.

Kadaka turg ja selle hiilgeajad tõid meile hulgaliselt mänge, mis olid üksnes vene keeles. Ekraanil jookseb “Alien 3” Sega Mega Drive’i peal.

Nintendo 64 ilmus 1996. aastal ja Eestis olid need pigem haruldased.

“Duck Hunt” ja “Wild Gunman” olid ilmselt paljude eestlaste vihatuimad mängud eelnimetatud Dendy peal, sest nende mängimiseks polnud tihtipeale pulti, milleks oli seesama püstol. Kui sul see omal ajal tegemata jäi, siis nüüd saad näitusel need pardid lõpuks ometi alla lasta.

1990. aastal ilmunud Super Nintendo Entertainment System. Muide, selle taga saab mängida ka “Bombermani” lausa neljakesi.

1983. aastal ilmunud Mario’s Cement Factory, mis on mängumasin, mis on mõeldud just ainult ühe mängu mängimiseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.