Uudis

Fotod: maksuamet on konfiskeerinud tuhandete eurode väärtuses krüptorahakaevandajaid

Krüptorahabuum on kaasa toonud ka selle, et eestlased tellivad välismaalt hoogsalt kaevandusseadmeid. Tihtilugu jäädakse nendest tollis aga ilma, kuna need ei vasta Euroopa standarditele.

Maksu- ja tolliameti kommunikatsioonijuht Rainer Laurits sõnas Geeniusele, et eelmisel aastal kontrollis amet krüptorahade kaevandamiseks mõelduid automaatseid andmetöötlusseadeid koos toiteplokkidega 14 korral, kokku 176 seadet. Kaubad saabusid Hiinast.

Kõikide nende toodete vabasse ringlusse lubamine peatati, kuna nad ei vastanud tooteohutuse nõuetele.

Nimelt puudusid neil Euroopa Liidus kokkulepitud nõuetekohased märgistused, nagu tootja andmed, seadme mudeli number, CE-märgistus ja maaletooja andmed. Toodetele hinnangu saamiseks pöördus amet tehnilise järelevalve ameti poole.

Antmineri tooted on väärt tuhandeid eurosid.

“Kui kauba osas nõuded saavad aga täidetud, siis on võimalik need siiski vabasse ringlusesse lasta,” lisas Laurits.

Amet jagas Geeniusega ka konfiskeeritud seadmetest fotosid. Ühel fotol on näiteks näha kaevandajat, mille hind võib küündida üle 2000 euro.

Amet soovitame inimestel, kes väljastpoolt Euroopa Liitu kaupu tellivad, seda ka muude kaupade puhul jälgida, et korrektne CE-märgistus ja muud vajalikud tingimused toote puhul täidetud oleksid.

“Peab arvestama, et nõudeid rikkuvate kaupade puhul on tollil kohustus neid ringlusesse mitte lubada,” lisas Laurits.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.