Fotod uutest volditavatest: Samsung avalikustas kopsaka hinnaga telefonid Galaxy Fold6 ja Flip6

Samsung avalikustas uued volditavad.Foto: Geenius

Samsung avalikustas oma volditavate telefonide kuuenda põlvkonna: Galaxy Fold6 ja Galaxy Flip6. Suurema uuenduskuuri on sel korral läbinud just Fold6, mis tehti õhemaks ja veidi kergemaks. Lisaks on mõlema telefoni korpused nüüd kandilisemad.

Võrreldes eelkäijaga on Fold6 väline ekraan laiem ning 6,3-tollise AMOLED-paneeliga, millel on 120 Hz värskendussagedus. Seespool on telefonil lahtivolditav 7,6-tolline AMOLED-ekraan, millel on samuti kuni 120 Hz värskendussagedus. Fold6 4400 mAh aku on eelkäijaga sama suurusega.

Seade tuleb kokku viie kaameraga: 10 MP selfikaamera väikesel ekraanil, 4 MP ekraanialune selfikaamera sisemisel ekraanil ning 12 MP lainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 10 MP telefotokaamera seadme tagaküljel.

Fold6 kaalub 239 grammi. Seda on veidi vähem Fold5 253-grammilisest massist.

Flip6 sai väiksemaid uuendusi

Iga-aastaseid uuendusi sai ka Samsungi väiksem volditav: Flip6. Välimisel küljel on telefonil 3,4-tolline AMOLED-ekraan, mis on endiselt 60 Hz kaadrisagedusega. Seespool on seadmel 6,7-tolline AMOLED-paneel, millel on 120 Hz värskendussagedus.

Kaamerate poolelt on telefonil 10 MP selfikaamera ja tagaküljel 12 MP lainurk- ning 50 MP põhikaamera. Aku on Flip6 mudelil 4000 mAh mahutavusega. Nii aku kui ka põhikaamera tegid eelkäijaga võrreldes edasimineku.

Kumbki seade ei saa Samsungi oma Exynos protsessorit ning selle asemel tulevad mõlemad telefonid Qualcommi Snapdragon 8 Gen 3 kiibiga.

Samsung lubab oma seadmetele seitse põlvkonda Androidi uuendusi ja seitse aastat turvauuendusi. Mõlemad seadmed on saanud ka hinnatõusu ja Flip6 hind algab 1209 eurost ning Fold6 hind 2019 eurost.

Galaxy Fold6 ja Galaxy Flip6 nutitelefonid on eeltellimiseks saadaval alates 10. juulist ja poodidesse saabuvad seadmed 24. juulil.

Rohkem tehisaru

Mõlemale telefonile lisati spetsiaalselt volditavate telefonide jaoks optimeeritud Galaxy AI funktsioone, millest osad töötavad eesti keeles ja osad ei tööta. Tõime siin välja need lisad, mis ka eestlaste jaoks töötavad.

Näiteks on Circle to Search lahendus nüüd Fold6 telefonil selline, kus otsingutulemused ilmuvad suurema ekraani ühele poolele ja pildiotsing ise teisele poolele, et seda saaks vajadusel ümber teha või otsida samalt fotolt mõnda muud objekti.

Kuna Fold6 toetab Samsungi puutepliiatsi kasutamist, siis saab sellel kasutada Sketch to image lahendust, mis genereerib kasutaja kritseldatud visuaali põhjal AI loodud pilte.

Flip6 mudelil olev väliselt ekraanilt sõnumitele vastamine sai samuti tehisaru toe ning telefon pakub kasutajale AI loodud vastuseid, mida saab väikeselt ekraanilt otse saata. Samuti saab Photo Ambient lahendusega luua AI toel sisuliselt lõpmatult erinevaid taustapilte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.