FOTOD: Vaata, kuidas üritas eestlane Venemaale smugeldada 180 iPhone’i

180 iPhone'i mida üritati Eestist Venemaale smuugeldada. Foto: Maksu- ja tolliamet

Möödunud laupäeva (27. mai) öösel üritas Luhamaa piiripunktis riigipiiri ületada 35-aastane Eesti kodanik, kel oli autosse ära peidetud 180 iPhone 7 telefoni.

Meesterahvale vormistati kohapeal kiirmenetluse käigus trahv, mille suurusjärk jäi paarisaja euro kanti. Pärast trahvi tasumist sai telefone smugeldada üritanud mees telefonid tagasi ning ei ületanud riigipiiri.

Venemaa numbrimärgiga Mercedes-Benzi põhja alla oli ehitatud spetsiaalne peidik, kuhu oli ära peidetud suures koguses Apple’i telefone. Sõiduauto äratas piirivalvurites kahtlust, mille tõttu otsiti see läbi. Telefone peitnud mees jättis kauba deklareerimata ehk tegu oli ebaseadusliku tegevusega.

Läbiotsimise käigus tunnistas mees sõiduki ümberehitamise üles ning peidetud kauba enda omaks. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Mailin Aasmäe sõnul on kiirmenetluste tegemine tavaline praktika, samuti ei ole midagi eriskummalist trahvi tasumisel kohapeal.

Aasmäe lisas, et kõigi telefonide eest olid meesterahval ostuarved ettenäidata. iPhone 7 hinnad algavad Eestis 759 eurost ehk minimaalselt oli kogu laadungi turuväärtuseks hinnanguliselt 136 620 eurot.

Jakob Rosin panustas selle loo valmimisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.