Uudis

Foxway kasutatud elektroonika e-pood sai lõpuks teoks, hinnad paistavad päris magusad

Bafobu e-pood.Foto: Foxway

Nii Eestis kui Euroopas tuntust koguv kohalik firma Foxway pani püsti oma veebipoe, kust saab osta kasutatud ja korda tehtud (nuti)elektroonikat. Hinnad paistavad esmapilgul täitsa kenad ja tootevalik lai.

E-pood kannab nime Bafobu ning praegu saab sealt osta nö teise ringi nutitelefone, sülearvuteid ning tahvelarvuteid. Seadmed on vajadusel korda tehtud ning kuigi väline seisukord võib olla erinev, siis peaksid arvutid ja telefonid olema kõik töökorras ja igapäevaselt kasutatavad. Selle tõestuseks antakse ostuga kaasa ka aastane garantii.

Toote seisukorrast annavad märku viis erinevat hinnangut, näitkeks brand new (e-poodi ei saa hetkel eestikeelseks lülitada) tähendab täiesti uut ja kasutamata seadet, newish uueväärset ja alla kahe nädala kasutatud seadet. Cared-for hinnanguga seadmel võivad olla mõned kriimud ning banger ja veteran elektroonikal on kriimustusi ja sälke juba rohkem. Samas lubatakse, et isegi kõige kehvemas seisukorras seadmed töötavad korralikult ja samuti ei müüda suurte mõradega ekraanidega telefone ega arvuteid.

Mida rohkem elektroonikalt kasutusjälgi leiab, seda odavam see on. See tähendab, et veteran hinnanguga seadmeid võib uuega võrreldes poole odavamalt saada. Näiteks Huawei P30 on neil müügis 232 euroga, sideoperaatoritelt saab aga mudeli uuena kätte 450 euroga.

Päris häid pakkumisi leiab ka Apple’i toodangult, näiteks vähem kui 14 päeva kasutatud iPhone 11 (256 GB) maksab Bafobu poes 630 eurot, täiesti uue seadme saab aga sidefirmadelt ligi 850 euroga. Kui oled nõus rohkem kasutust näinud iPhone 11-ga, siis leiab mudeleid ka 500 euroga.

Üldiselt paistab tootevalik Bafobul täitsa korralik olevat, müügilt leiab kõik viimaste aastate iPhone’id, enamik Samsungi ja OnePlusi toodangust ning Sony, Huawei, Xiaomi ja Nokia telefonid. Samuti müüakse mudeleid, mida uuena Eestis polegi eriti müüdud, näiteks Motorola klapiga telefon Razr või Blackberry Motion.

Sülearvutite tootevalikust leiab enamik Macbooki mudelid alates 2016. aastast ning müügil on ka mõned Lenovo, Aceri ja Delli mudelid.

Foxway esindaja Urvo Männama rääkis mullu detsembris Geeniusele, et nad ei piirdu e-poes vaid ettevõttelt kliendile müügiga, vaid seal hakkab olema tarbijatel võimalus ka enda seadmeid teisele ringile müüa. Hetkel aga e-poes sellist funktsionaalsust ei leia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.