Uudis

Fujifilm esitles kolme uut retrohõngulist hübriidkaamerat

xpro2ava.jpg

Fujifilmi hübriidkaamerate seeria X sai täiendust kolme uue kaamera näol. X-seeria hübriidkaamerad on võitnud endale läbi aastate suure hulga fänne, kuna ühendavad endas retrofilmikaameratest inspireeritud stiili ja väga hea pildikvaliteedi.

Uutest kaameratest kõige taskukohasem on umbes 650 eurot maksev X70, millel on 16-megapiksline APS-C sensor ja kompaktne 18.5 mm F/2.8 lainurkobjektiiv (28 mm ekvivalent), mida ei saa vahetada. X70-l on ka puutetundlik ekraan, mida saab selfide tegemiseks enda poole pöörata.

Teine uus kaamera kannab nime X-E2S, mis on üsna väike uuendus paar aastat vanale X-E2-le. Lisaks väiksematele muutustele on vanema mudeliga võrreldes täiustatud autofookust ja lisatud elektrooniline katik. X-E2 kasutajad, kes uut, ligi 650 eurot maksvat kaamerakere soetada ei soovi, saavad veebruaris tarkvarauuenduse, mis annab ka neile mitmed S-versioonis lisatud täiustused.

Uute Fujifilmi kaamerate seast tekitas kõige enam elevust järg profiklassi kaamerale X-Pro1, mis kannab õigustatult nime X-Pro2. Kuigi välimuselt sarnaneb X-Pro2 oma eelkäijaga, on uuendusi palju. Varasem 16-megapiksline sensor on asendatud 24-megapikslisega, uuel autofookussüsteemil on 273 fookuspunkti, säri kiirus on tõstetud 1/8000 sekundini ja muutuseid on veelgi.

Neile, kes igatsevad tagasi filmikaameraid ja kellele ei meeldi menüüdes seadeid taga ajada, on üks tore uudis veel. Fujifilm lisas X-Pro2-le ka ketta ISO valimiseks. Sarnaselt mitmetele vanematele filmi kasutavatele kaameratele, on see ühendatud säri valiku kettaga.

Kõik see nostalgia ei tule aga odavalt. Ainuüksi X-Pro2 kere (ilma objektiivita) maksab umbes 1600 eurot.

Täpsemat infot uute kaamerate kohta leiab Fujifilmi koduleheküljelt, kus on saadaval pressiteated X70, X-E2S ja X-Pro2 kohta.

Avapilt: Fujifilm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.