Uudis

Garmin maksis küberkurjategijatele miljoneid dollareid

Garmin Fenix 5 Plusi suur eelis on see, et ta näeb välja nagu kell, mitte nutiseade.Foto: Geenius Meedia

Sky Newsi kohaselt maksis Garmin küberkurjategijatele mitmeid miljoneid dollareid, et ettevõte saaks lunavararünnaku käigus krüpteeritud andmetele uuesti ligi. 

Nutikellade ja muude nutiseadmete tootja Garmin sattus hiljuti küberrünnaku ohvriks, mille tõttu oli suur osa ettevõtte tegevusest mitmeks päevaks täielikult peatunud. Garmini seadmete omanikud ei saanud andmeid pilve varundada ning seadmete paljud funktsioonid ei toiminud. 

Rünnaku toimepanemises kahtlustatakse venelasi

Küberekspertide hinnangul sattus Garmin eelmise kuu lõpus WasterLocker nimelise lunavararünnaku ohvriks, mille loomise taga on rühmitus nimega Evil Corp, mille juured viivad Venemaale. 

Mullu detsembris lisati Evil Corpi juhtfiguurid Maksim Yakubets ja Igor Turashev USA poolt sanktsioonide nimekirja. Just sanktsioonide tõttu ei olnud Sky Newsi allikate kohaselt üks ettevõte nõus Garminit kirjeldatud juhtumis aitama.

Abi saadi Arete IR nimeliselt ettevõttelt, mis rõhutas väljaandele, et WasterLockeri ja sanktsiooni all olevate isikute vaheline seos ei ole tõendatud. 

Allikate kohaselt ei teinud kurjategijatele ülekannet Garmin vaid nende eest tegi seda Arete IR ehk juriidiliselt ei saa öelda, et selle oleks Nasdaqi börsil noteeritud ettevõte teinud. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.