Uudis

Garmini teenused on kolmandat päeva maas, põhjuseks ilmselt lunaraharünnak

Praegu on selle kella sihipärane kasutamine raskendatud.Foto: Shutterstock

Nutikellade ja muude kantavate seadmete tootja Garmini kõik teenused on alates neljapäevast maas, peale Garmin Connect teenuste ja äppide ei saa kasutada ka kliendituge, sinna pole võimalik isegi helistada ega saata e-kirju.

Kuulduste kohaselt on häiritud ka Taiwanis asuvate Garmini tehaste töö. Probleem puudutab ka Garmini lennundusnavigatsiooniseadmeid, mida pole enam võimalik ajakohaste andmetega uuendada.

Garmini seadmete kasutajatele tähendab see täielikku side katkemist firma võrguteenustega ning seadmete andmeid ei saa pilve sünkida, ka mitte kella ja telefoni vahel ei saa andmeid edastada, samuti ei pääse ligi profiilidele ega varasematele treeningandmetele.

Garmin on kõigis enda kanalites välja saatnud üksnes lakoonilise teate, et nende teenused pole hetkel ligipääsetavad.

Kasutajates on see tekitanud juba suuremat pahameelt, sest pole ka mingit selgust, millal või kuidas võiks olukord laheneda.

BleepingComputeri andmetel on tegu WastedLocker lunaraharünnakuga, mis on halvanud mitemete firma sisevõrguarvutite töö ja tegu pole olnud juhusliku lunaraharünnakuga, vaid väga sihipäraselt tegutsevate kurjategijatega, kes on Garmini ohvriks välja valinud.

Ühe kuulduse kohalt nõutakse lunarahana 10 miljonit dollarit. Rünnakus kahtlustatakse sama gruppi, kes eelmisel kuul proovis rünnata 30 USA suurfirmat.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.