Uudis

Geenius CESil: Huvi Eesti elektrirolleri vastu on suur, kuigi ametlikult nad messil esindatud ei ole

Stigo ekspordihaldur Mart Laul hoidmas käes ettevõtte elektrirollerit Las Vegase messikeskuse ees. Foto: Ronald Liive

Elektrirollereid tootev Eesti ettevõte Stigo on hea näide sellest, et maailma suurimal tehnikamessil Consumer Electronics Showl (CESil) saab osaleda ka ilma boksita. Geenius kohtus Stigo ekspordihalduri Mart Lauliga Las Vegase messikeskuse ees. Suurest huvist elektrirolleri vastu peatati meie vestlus messikülastajate poolt korduvalt.

Lauli sõnul üritasid nad tänavusele CESile boksi broneerida juba eelmise aasta juunis, kuid siis olid kõik kohad juba välja müüdud. Ekspordihalduri kinnitusel on Stigol kindel soov olla järgmisel aastal CESil oma boksiga esindatud.

Stigo esindaja sõnul on ettevõtte soov saada boks just põhimessikeskusesse mitte idufirmade jaoks loodud spetsiaalsele alale ühte Las Vegase hotelli.

“CESil on meie koostööpartnerid, kellega me tahame kindlasti kohtuda. Nendeks on edasimüüjad ja maaletoojad. Lisaks sellele on Stigo inimestele naeratuse näole toonud ning paljud on seda meilt kohe osta tahtnud. Üldiselt peab oma tootega pildis olema,” sõnas Laul.

Stigo ekspordihaldur Mart Laul CESi messikülastajatele elektrirollerit esitlemas. Foto: Ronald Liive

Stigost on Las Vegases hetkel kaks töötajat, kes on messi vältel saanud mitmeid kontakte, mis võivad hiljem ettevõttele kasuks tulla.

Geeniusega peetud vestluse vältel tekkis meie ümber mitu huvilist, kes hakkasid elektrirolleri kohta pärima ning vahetasid Lauliga visiitkaarte.

Pärast intervjuu lõppu sõitis Laul rolleriga messikeskuse juurest ära, ülekäiguraja juures hakkas rolleri kohta temalt pärima ka kohalik politseinik.

Esimese Eesti ettevõttena võttis 2015. aastal CESist osa kõlaritootja Estelon. Mullusel messil oli Daimleri abil Las Vegases kohal Starshipi pakirobotid. Tänavust messi oli väisamas ka Robotexi juhatuse esimees ja rahvusvaheliste suhete juht Sander Gansen, kes otsis messilt võimalikke koostööpartnereid Eestis toimuva robootikamessi suurendamiseks.

Geeniusele teadaolevalt on maailma suurima tehnikamessi korraldaja Consumer Technology Association otsimas kontakti, et juba järgmisel aastal oleks CESil esindatud veelgi rohkem Eesti ettevõtteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.