Uudis

Geenius CESil: Kunagine fotohiid Kodak on sukeldunud krüptorahamaailma

Kodaki krüptoraha kaevandaja KashMiner. Foto: Ronald Liive

Tänavuse Consumer Electronics Show (CES) suurim üllataja oli fotomaailma raudvara Kodak. Mitu head aastat on Kodakile hingekella löödud, kuid tänavu jaanuar on tõestus sellest, et ettevõte ei taha hääbumist tunnistada.

Esmalt teatas Kodak uue krüptovaluuta KODAKCoin loomisest, mis viis ettevõtte aktsia lakke. Sellele uudisele järgnes Kodaki krüptovaluutade kaevandaja Kodak KashMiner.

Kurbusega peab tõdema, et KashMiner meenutab pigem mõnd püramiidskeemi. Alustame kas või sellest, et Kodaki messiboksis oli kaevandaja küll väljas, aga päev pärast selle esitlemist olid sellelt Kodaki logoga kleepsud juba eemaldatud.

Lisaks ei tahtnud ettevõtte töötajad ajakirjanikuga kaevandajast rääkida ning keelasid teha pilte must-valgest paberist, kus oli KashMineri tootlus lahti arvutatud.

Lähemal uurimisel selgub, et kaevandajaid toodab Kodaki tellimusel ettevõte Spotlite. Neid ei saa osta, vaid hoopis rentida 3400 dollari eest kaheks aastaks. KashMiner seadistatakse üles Kodaki kontori lähedusse New Yorkis.

Kodak tagab rentnikele igakuiseks tootluseks 375 dollarit. Kogu selle juures on veel üks veidrus, nimelt võtab kaevandatud bitcoinidest 50% endale kaevandajaid haldav ettevõte.

Täpselt nii nagu kõigi muude investeeringute puhul peab pidama silmas, et ükski investeering ei saa kindlat tootlust tagada. Kodaki kahjuks peab tõdema, et Geeniuse ajakirjaniku kogetu CESil näitab, et pigem tasub KashMinerist hoiduda.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.