Uudis

Geenius CESil: Samsungi suur uuendus on moodulteler, kuid see pole veel täiuslik

Samsung esitles CESi raames maailma esimest 146-tollist MicroLED telerit. Foto: Ronald Liive

Samsung esitles Consumer Technology Show (CES) raames maailma esimest 146-tollise ekraaniga MicroLED moodultelerit The Wall, mis koosneb eraldi väikematest ekraanimoodulitest.

Moodulid, 146-tolli ja MicroLED on tõesti ahhetama panevad, kuid kahjuks ei ole see teler veel täiuslik. Tõestus sellele, et tegu on veel suhteliselt algelise tootega on see, et Samsung on selle oma CESi messiboksis ära peitud ning isegi kui leiad õige koha üles on sinna inimeste suure huvi tõttu väga raske ligi pääseda.

Telerit oma silmaga näinuna kinnitan, et see on midagi uudset, millega saab masside ajusid ära pesta. Antud hetkel on minu suhteliselt suur negatiivsus tingitud sellest, et ma ei pea end ekraanide osas (olgu need teleritel, monitoridel, telefonidel või pesumasinatel) eriliseks eksperdiks. Sellest hoolimata jäid minu silmi kriipima The Walli moodulpaneelide ühenduskohad.

Kui teleri pilti hoolikalt jälgida, siis mitmes kohas oli paneelide ühenduskohti näha. Nende nägemiseks ei pidanud uuendusliku teleri ees isegi väga kaua olema. Kokku veetsin vahva tehnikasaavutusega pea viis minutit ning see oli piisav, et puudujäägid oleksid nähtavad.

Õnneks on tegu veel pelgalt ideega ehk enne kui moodulitel põhinev MicroLED teler turule jõuab on Samsungil aega selle täiustamiseks.

Moodulitel põhineva Samsungi teleri puhul on moodulite ühenduskohad silmaga nähtavad. Foto: Ronald Liive

Geenius kajastab maailma suurimat tehnikamessi CES otse Las Vegasest. Kõige värskema kajastuse jaoks jälgi Geeniust Instagramis ja YouTube’is.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.