Geenius IFAl: 5 põhjust, miks ma ei viitsiks ise ka enda lugu Samsungi uuest nutikellast lugeda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
p8312560.jpg

Super uudis, Samsungil on uus nutikell. Selle nimi on Gear S3 ja sellel on altimeeter-baromeeter, 4G-ühendus, GPS ja pöörlev rõngas sihverplaadi ümber. See on suurem ja raskem kui eelmine, aga protsessor ningekraani resolutsioonon sama ja tarkvara suures plaanis ka.

Kui ma saaks uuesti sündides valida, kellena siia maailma tulla, siis teeksin ma kõik endast oleneva, et ma ei peaks sündima nutikellana. Või nutikelladivisjoni juhina.Ükskõik, mida sa ka ei teeks, puudub sul igasugune võimalus lause "teleritootjal on uus nutikell" kuidagigi kellegi jaoks huvitavaks teha. Kes teaks kedagi, kes teab kedagi, kes toimetab oma igapäevaseid toimetamisi, nutikell käe peal? Apple Watchi isegi on veidi näha (kuigi väga vähe), aga Samsungit? LG-d? Huaweid? Asust?

Miks peaks üldse keegi tahtma anda kontrolli oma tegevuste ja mõtete üle internetile? Mis pagana põhjusel peaksin ma elama oma päevi nii, et kõik see, mida internetil tema arvates mulle pakkuda on, jõuab mulle otse randmele ning suvalistel inimestel ja algoritmidel on iga kell õigus oma mõttetute teadetega minu ellu füüsiliselt sisse sõita, väristades 400-eurost seadet mu randmel?

Ma pole siin pahatahtlik, vaid esitan otsesõnu küsimuse, mida küsivad mitte nii otsesõnu kõik ostjad, kellele nutikellasid müüa proovitakse. Inimestel pole nutikella mitte sellepärast, et nad ei jaksaks endale seda lubada või et nad ei oskaks seda kasutada,vaid sellepärast, et nad ei näe sellel enda jaoks piisavalt väärtust. Firma, kes tahab end nutikellatootjana kehtestada, peab selle väärtuse selgelt kliendile ära näitama.

Aga millised need klotsid on, millest see väärtus koosneb? Võimalus segatud saada ei ole enamuse jaoks mingi väärtus. Võimalus pidudel nurgas seista ja oma kella pisikest ekraani näppida samuti mitte. Võimalus kellaga rääkida? Võimalus pidevalt oma pulssi jälgida? Võimalus alti-baromeetri ja GPSi loovaks kasutamiseks randmel? Võimalus arvestada asjaoluga, et kella aku võib tühjaks saada ja igale reisile veel üks laadija kaasa pakkida?

Me pole veel saanud S3 testida, aga lühikese esmatutvuse järel võin öelda, et Samsung näitas uue kellaga järjekordselt, et nad tehniliselt oskavad kella teha küll. Jah, see on nüüd minu jaoks liiga suur, aga pole mingit kahtlust, S3 on kell mis kell. Kõik kohustuslikud nutikella elemendid on tal sees ka ja enamgi veel. Uus suurem aku peab nende väitel vastu kuni neli päeva. Kõik on ilus.

Aga nad ei teinud väikest sammukestki sinna poole, et aidata selgusele jõuda, milleks ikkagi mul seda seadet vaja peaks olema.

Ajakirjaniku reisikulud Berliini kattis Samsung.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.