Geenius IFAl: Acer ehitas nõgusa ekraaniga gigant-süleri

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
p8310768.jpg

Acer korraldas tänavu Euroopa suurimal tehnikamessil IFAl ühe esimese pressikonverentsi üldse ja meelitas ilmselt tänu sellele kohale suure hulga ajakirjanikke. Uudiste seas oli natuke veidrusi, nagu ikka kombeks, kuid ka huvitavaid tooteid.

Anna kassile krõbuskit

"Globaalne lemmikloomapopulatsioon ületab lastepopulatsiooni,” sellise põrutava uudisega juhatas Aceri tegevjuht, energiline Jason Chen pressikonverentsi sisse. Ja see fakt tähendab ärivõimalust.Acer ostis nimelt ära lemmikloomakaamera tootja Pawbo ja esitleski kolmapäeval toodet oma portfellis.

Pawbo+ on juhtmeta kassikaamera (kuigi seda võib ilmselt kasutada ka koerte ja teiste lemmikloomade peal). 20 sentimeetri kõrgune masin on justkui väike muna, mille sees on 720-HD lainurkkaamera. Selle kaudu saab loomaomanik oma neljajalgse sõbraga suhelda, sest peale pildi vahendab Pawbo ka mõlema osapoole heli. Kass või koer siiski teda jälgivat inimest vastu ei näe. Ühe nutitelefoniga saab jälgida näiteks kuni kolme Pawbo pilti, ühte kaamerat saab aga vaadata korraga kuni kaheksa pereliiget. Õige nupuvajutuse peale pudeneb masinast loomale isegi meelepäraseid krõbinaid.

Pawbo hinda või turulejõudmise aega pole veel teada, küll aga avaldas Acer, et seade on kasutatav temperatuurivahemikus –10 kuni +40 kraadi. Nii et oma husky’sid sellega lõbustada ei saa.

Maailma esimene nõgusa ekraaniga süler

Aceri põhiauditoorium on mängurid, kellele mõeldes ehitas firma midagi ekstreemset.

Predator 21X maailma esimene nõgusa ekraaniga sülearvuti. Tegu on tõelise monstrumiga, milles on kaks GeForce GTX 1080 graafikakaarti, Inteli i7 protsessor ja selle jahutamiseks möllavad viis ventilaatorit. Kui üks asi nii palju mühiseb, pole mõtet seda peita, mistõttu on osa korpusest klaasist, kust on ventilaatorite tööd näha. Kaheksa kilogrammi kaaluv 21X tuleb müügile aasta lõpus, hinda firma veel ei avaldanud.

Uutes Aceri Predator-seeria monitorides (ja ka eelmainitud 21X-is) on nüüd ka Tobii silmajälgimine. Kui tavalises sihi-ja-tulista mängus peab hiirega või konsoolipuldiga oma sihikut juhtima ja siis nuppu vajutama, siis Tobii tehnoloogia jälgib mängija nägu ja lubabki puhtalt silmade abil sihtida. Tuleb lihtsalt soovitud objekti poole vaadata ja monitor ütleb sinu silmi jälgides mängule, kuhu sa vaatad. Samamoodi kasutatakse silmade jälgimist mängupildi nihutamiseks ja heledate ning tumedate alade vahel vahetamiseks – vaatad mängumaailmas ereda päikese kätte ja pilt tumeneb, vaatad pimedasse hoovi ja pilt läheb heledamaks.

Üliõhukesed sülerid

Switch Alpha 12 on “kaks ühes” ehk tahvelarvuti funktsionaalsusega sülearvuti, mille kasutamine on eriti vaikne, kuna see kasutab vedelikjahutust, mitte ventilaatoreid. Jason Cheni sõnul on Acer väga agressiivselt võtnud selliste seadmete turul kõige suurema osa ja näiteks üle 800-dollariste arvutite seas on Aceril lausa pool turust.

Acer lasi kevadel välja Aspire S 13 ultrabookiehk eriti õhukese sülearvuti, mis sai suhteliselt hea vastuvõtu. Nüüd lõi firma letti terve rea masinaid samast seeriast.

Acer Swift 1 on 17,9 mm paksune ultra-light, mis kaalub 1,58 kilogrammi. 14-tollise ekraaniga arvuti on rea soodsaim, alates 349 eurost. Mälu on arvutil 32–128 GB SSD. Metallkorpusega Swift 3 on umbes sama paks, aga sisaldab ka sõrmejäljelugejat ja hinnad algavad 499 eurost. Reas järgmise, Swift 5 puhul on tootja suutnud 13,1-tollisesse keresse mahutada 14-tollise ekraani. Kokku panduna on arvuti paksus 14,58 mm kere, selle sisse mahub 13-tunnise pidamisega aku ja sõrmejäljelugeja, mis asub puuteplaadi sees. Selle hinnad algavad 749 eurost.

Seeria tipneb Acer Swift 7-ga, mis on 9,98 millimeetrise korpusega Aceri sõnul õhukeseim sülearvuti üldse. Ekraani kaitseb ülitugev Corning Gorilla Glass 4, aku peab vastu üheksa tundi, arvuti mängib Dolby Audio helisüsteemi ja võrku ühendub ülikiire ac-standardi wifi. Kõike seda aitab töös hoida Inteli 7. põlvkonna Core-protsessor, mis peaks olema eriti energiasäästlik ja võimas. Hind 1299 eurot.

Sellega samat sammu käib Acer Spin 7, mis on 10,98 mm paksune “kaks ühes”, ehk tahvelarvutina kasutatav süler.

Laia vaatenurgagaVR-komplekt

Aceri põhiauditoorium on mänguhuvilised ja kui konkurendid peibutavad mängureid virtuaalreaalsusega, siis tõi ka Acer välja koostöös Strarbreez’i mängustuudioga tehtud virtuaalreaalsuse peakomplekti StarVR.

StarVR näitab 5K-resolutsioonis pilti, mis on erakordselt kõrge. Samas on omapärase kahepoolse disainiga peakomplektil väga lai 210-kraadise vaatenurgaga ekraan, samas kui tavaliselt on sellistel VR-peakomplektidelligi 110-kraadine vaatenurk.

Oluline osa Aceri VR-püüdlustest on koostöö teiste suurte tegijatega ja selleks kuulutas firma välja koostöö IMAXiga. Nimelt kavatseb Tallinnaski IMAX kino opereeriv firma avada “VR saalid”, mis võivad olla pigem näiteks toad kaubanduskeskustes, kus publik saab maailma tipprežissööride tehtud VR-loomingut nautida.

Ja siis veel…

Acer Xplova on jalgratturi aksessuaar, mis sisaldab GPS-i, millega oma trajektoori jälgida. Samas on Xplova sees ka kaamera, aga ratturi pulsi jälgimiseks tuleb hankida ühilduv pulsivöö.Grand Pad on USA firmaComfort Keepers toode, mis on mõeldud kõige eakamatele arvutikasutajatele. Tahvelarvuti on osa elderware’ist, nagu Acer seda valdkonda nimetab ja Acer toob selle turule Euroopas.

Ajakirjaniku reisikulud Berliini kattis osaliselt Acer.

Fotod: Hans Lõugas

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.