Geenius IFAl: mõni kell ei suuda valida ekraani ja seierite vahel

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
fossil-skagen-2-hero.jpg

Berliini tehnikamessil IFA näitasid tavaliste nutikellade ja käevõrude kõrval oma uusi tooteid ka Fossil ja Withings, kes toodavad mõlemad “hübriidkelli”. Need on seieritega nagu klassikalised kellad, kuid sisaldavad ka nutikaid funktsioone.

Fossil grupp toodab käekelli mitme oma brändi all nagu Skagen ja Zodiac, aga lisaks ka teistele brändidele nagu Adidas, Karl Lagerfeld,Burberry, DKNY, Diesel ja nii edasi.

Fossili uudistoode on nüüd mõnele eelnimetatud kellale nutika kiibi lisamine. Näiteks oli IFALl väljas kauni Taani disainiga Skageni käekell, mis nägi välja nagu klassikaline seieritega ajanäitaja. Kuid kella saab ühendada nutitelefoniga ja siis oskab see mitut “nutikat” asja teha. Näiteks kohendab kell ise vastavalt kandja ajatsoonile oma näitu, väriseb õrnalt randmel äratuse, sissetulevate kõnede või sõnumite puhul.

Lisaks on kellal veel üks seier näidikuga nullist sajani. Selle saab programmeerida näitama kandja päevase sammunormi täitumist – kui ees on 50%, on kandja näiteks käinud ära 5000 sammu, kui ta päevanorm on 10 000 sammu.

Fossil lisab selliseid nutikaid funktsioone mitmete oma brändi kelladele ja see ei tee neid eriti kallimaks. Kui Skageni kellad maksavad 100 ja 200 euro vahel, siis taoline “nutikas” Skageni kell ligi 200.

Seierid või ekraan? Mõlemad!

"Aga see pole ju midagi uut!” – umbes nii võis mõni tippjuht hüüatada prantsuse firma Withings kontoris, sest Withings on täpselt sama valemi järgi kelli teinud juba paar aastat. Tõsi, nende Withings Acitivité vähemalt Eestisse jõudnud testmudel kannatas mõningate kvaliteediprobleemide all (mille kohta Fossili esindaja kommenteeris, et ega tehnikafirma kelli ei oskagi teha).

Nüüd on igatahes Withingsi peakorteris kõvasti aju rünnatud ja valmis tehtud uus mudel – Withings Activite Steel HR. Lühidalt öeldes on see samuti seieriga nutikas käekell, kuid sellel on nüüd ka pulsilugeja.

Et aga inimene oma pulssi trenni ajal kohe näeks, on Withings “keevitanud” kella sihverplaadile nüüd digitaalse ekraanikese. Kokku on tulemus üsna veider segu: natuke näeb see välja nagu klassikaline seieritega kell, natuke aga digitaalne uur.

Kõik eelnimetatud kellad peaksid selle aasta jooksul müügile jõudma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.