Uudis

Geenius jätkab võidukäiku: suure lugejaküsitluse tulemused

Geenius korraldas nii digi- kui ka autoportaalis suure lugejaküsitluse, kus palusime kõigil oma headel lugejatel vastata mõnedele küsimustele ja anda meile soovitusi. Nüüd jagame selle tulemusi ka teiega.

Me teeme Geeniust ikka lugejate pärast ning seetõttu oli eriti hea meel, et vastajaid kogunes määratult suur hulk, üle 1500 Geeniuses ja üle 400 Autogeeniuses. Veelgi suurem oli aga heameel, kui hakkasime tulemusi vaatama.

98,7 protsenti vastajatest ütles, et Geenius meeldib neile. Autogeeniuse lugejatest ütles aga 97,3%, et me oleme neile meelepärased. Meie heakskiiduprotsent on seega suurem kui Põhja-Korea liidril, mis on päris vägev tulemus.

95,5 protsenti teist ütleb, et Geenius on tehtud just teiesuguse lugeja jaoks ning lausa 98,8 protsenti ütleb, et Geeniust teevad inimesed, kes saavad aru, millest nad kirjutavad ja orienteeruvad tehnoloogiamaailmas hästi.

Sama positiivsed on lood Autogeeniuses, kus 91,8% vastajatest märkisid, et portaal on tehtud nendesuguse inimese jaoks ning 98,2% vastajatest lausisid, portaali tegijad tunnevad valdkona, millest nad kirjutavad.

Me oleme teid üles leidnud!

Me oleme ka üles leidnud just teid, jah teid, keda me otsisime. Küsitlus näitab selgelt, et Geeniust loevad inimesed, kes on tehnikaasjades arvamusliidrid: 77% teist ütlesid, et just teie käest küsivad sõbrad ja tuttavad tehnikaasjades nõu. Autogeeniuses on arvamusliidreid 53%, sest see tähendab, et ülejäänud 47% lugejatest saavad palju rõõmu meie asjalikest juhistest ning arvustustest.

Samuti on ligi kolmveerand teist need, kes uusi tehnoloogiaid esimesena uudistama tõttavad ehk early adopterid.

Autogeeniuse poole pealt saame suure rõõmuga ära märkida, et ligi pooled teist teavad, mis on pöördemoment ja kolmandik arvas, et tegelikult on ikka tegu väändemomendiga.

Geenius pole ainult meestele

Vastupidiselt ehk laialt levinud arvamusele ei ole kõik Geeniuse ega ka Autogeeniuse lugejad mehed. Geeniuse lugejatest on üle veerandi naisterahvad, Autogeeniuses on naislugejaid aga 14%. On selge, et siin on veel arenguruumi ja teeme kõik endast oleneva, et pakkuda sisu, mis kõnetab just sind.

Ja vastupidiselt ehk teisele laialt levinud arvamusele ei loe Geeniust ainult väga noored inimesed, vaid kaks kolmandikku meie lugejatest on vanuses 26-45. Autogeeniuses on sellises vanuses lugejaid samuti ligi kolmandik.

Kolmveerand meie lugejatest teenib Eesti keskmist palka või suuremat, samuti on suurem osa Geeniuse ja Autogeeniuse lugejatest koondunud Tallinnasse.

Me saime küsitlusest ka hulga väärtuslikku tagasisidet, mida me oleme juba arvesse võtnud ja millest lähtuvalt teeme veelgi väiksemaid muudatusi oma töös. Samuti saime väga palju patsutusi õlale ja julgustust Geeniust sama hooga edasi teha. Võite kindlad olla, et seda me ka teeme.

Lugejaküsitluse auhinnavõitjad leiad siit.

Kes soovib lugejaküsitluse tulemuse graafikuid vaadata, näeb neid siit:

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.