Uudis

Geenius võitis maineka “Selge sõnumi” auhinna

Ajakirjanikud Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas olid kolm aastat tagasi Geeniuse ainsad kaks ajakirjanikku. Tänaseks on Geeniusel neli erinevat veebilehekülge ja ligi 15 ajakirjanikku. FOTO: Kalle Veesaar

Geenius võitis selle aasta selge sõnumi auhinna kategoorias “Parim selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga”.

“Geeniuse toimetuse jaoks on suur au võita selline oluline auhind,” ütles Geenius.ee kaasasutaja ja vastutav väljaandja Henrik Roonemaa.

“Keel on ajakirjaniku peamine töövahend ja see on meie enda jaoks ka natuke uskumatu, et oleme suutnud lühendeid ja võõrkeelseid termineid täis tehnoloogiamaailmas oma sõnumit esitada selgelt ning kõigile arusaadavalt.”

“Ma olen väga uhke kogu meie toimetuse töö üle, sest selge sõnum on olnud meie kõige tähtsam eesmärk alates kõige esimesest päevast, kui me Geeniuse asutasime,” lisas kaasasutaja ajakirjanik Hans Lõugas.

Ajakirjanikud Hans Lõugas, Henrik Roonemaa ja kirjastaja Siim Saidla alustasid Geenius.ee veebilehe kolm aastat tagasi 11. septembril. Tänaseks on toimetus kasvanud ligi 15pealiseks, sel sügisel liitus partnerite ringi ajakirjanik Marii Karell.

Geenius.ee koondab enda alla Digigeeniuse, Autogeeniuse, Rahageeniuse ja Diktori saidid: kajastatud on nii tehnika, auto kui ka digitaalse meelelahutuse olulisemad uudised ja värvikamad teemad.

2018. aasta selge sõnumi auhinna saavad lisaks Geeniusele veel „Vikerhommiku“ rubriik „Teadusuudis“, Eesti Ekspressi karikatuurirubriik „Ernitsa maailm“ ja Riigikontrolli tegevus.

2018. aasta selge sõnumi edendaja on Riigikontroll, eriauhinna pälvisid Risti Koguduse õpetaja Annika Laats ja Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja.

2018. aasta selge sõnumi auhinna võistlustöid hindas Eesti Keele Instituudi, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, E-riigi Akadeemia ja OÜ Spurt esindajatest koosnev komisjon. “Selge sõnumi” patroon on õiguskantsler Ülle Madise.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.