Geeniuse 2017. aasta parimad telefonid: kuus kategooriat, üks üldvõitja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Möödunud aastatel on Eesti tehnoloogiaajakirjanikud valinud aasta parima nutitelefoni, kuid sel aastal otsustas Geeniuse toimetus anda välja mitte ühe, vaid suisa kuus tiitlit.

Toimetuse hääletuse tulemusel selgus aasta parim nutitelefon, parim hea hinnaga nutitelefon, parima kaameraga nutitelefon, suurim põruja, kõige ilusam telefon ja enim sel aastal telefonimaailma uuendanud telefon.

Geeniuse parim nutitelefon 2017

Geeniuse hääletuse kohaselt võitis selle aasta parima nutitelefoni tiitli endale Samsung Galaxy S8 ja S8+, edastades seega napilt teiseks jäänud Google Pixel 2 XL-i.

Toimetuse liikmetel paluti ka oma valikut põhjendada:

Ivo Krustok: See telefon on hea tasakaal disainist ja funktsioonidest.

Terko Veensalu: Arvestades kogu paketti, siis tugevaim tulemus. Kõigil teistel konkurentidel on olnud mingid hädad küljes või lihtsalt tavalised ja igavad. Samas ei poolda ka seda hindade suurt tõusu, sellepärast ei hindaks ka iPhone X-i ja Note 8 parima telefoni vääriliselt, sest lõpptarbijale loeb ikkagi hind ka.

Gregor Sibold: Galaxy S8 näeb ilus välja ja töötab väga kenasti. Kasutan seda ka ise oma igapäevaseadmena ja pole veel olnud põhjust pettuda.

Foto: Tanel Meos

Teisele kohale jäi Pixel 2 XL, mille kohta ütlesid selle poolt hääletanud:

Henrik Roonemaa:  See küll ei müü, aga mis siis. Kõik ütlevad, et kui Android, siis see. Ilus, kiire ja hea tarkvaraga.

Ronald Liive: Puhas Android, hea ja mõnus kasutada.

Lisaks eelnevatele nimetati veel ära HTC U11 ja OnePlus 5 ja 5T. U11 kohta ütles Martin Mets, et tõenäoliselt keskmisele inimesele oleks parim valik Samsung S8, aga oluliselt ägedam ja põnevam valik oleks HTC U11, mis on igas asjas vähemalt sama hea ja mõnes paremgi.

“Muide, HTC U11-l on juba Android 8.0 olemas, kuigi see tuli välja hiljem kui S8 ja samamoodi alguses Android 7.0-ga,” lisas ta.

Hans Lõugas ütles aga OnePlus 5 kohta, et see on sama nagu Samsung või iPhone, aga soodsam.

Parim mõistliku hinnaga telefon

Kui aga rahakott pitsitab, siis tasub soetada telefon, mille hind ei ole ülemäära kõrge. Selle kategooria puhulläks esikoht jagamisele Samsungi ja Xiaomi vahel. Samsung Galaxy A5 puhul tõi Jakob Rosin välja, et see on heas hinnaklassis, aga samas suurepärase jõudluse ja näitajatega telefon. Xiaomi Mi A1 kohta ütles Martin Mets, et sel on puhas Android, hea hind, kvaliteetne korpus ja arvestatav pildikvaliteet.

Samuti tõi žürii välja veel ka Samsung J7 ja OnePlus 5.

Selle aasta kõige ilusam telefon

Kuna paljude ostjate jaoks on määrava tähtsusega ka telefoni välimus, siis palusime toimetuse liikmetel ka teada anda, mille telefon sel aastal enim silmailu pakub. Selle kategooria võitis napilt Apple iPhone X.

Ülejäänud toimetuse liikmed olid eriarvamustel, seega mainiti veel ära ka HTC U11, Nokia 3310, Pixel 2 XL ja Samsung S8.

iPhone X. Foto: Tanel Meos

Henrik Roonemaa ütles Galaxy S8 kohta, et Note on liiga suur, S8 on oma kurvidega aga väga kena ja minimalistlik. “Korpuse ja ekraani suuruse suhe on perfektne,” lausus ta.

iPhone X-i kohta sõnasid aga Gregor Sibold ja Hans Lõugas, et see näeb uudne ja kena välja ning on lihtsalt selle aasta kõige ilusam telefon.

Parim kaamera

Ära ei saa unustada ka pildistamisrõõmu, seega valisime välja ka parima kaameraga telefoni. Hääletuse võitis iPhone X, millele järgnes Pixel 2 XL.

Henrik Roonemaa ütles, et iPhone X-il on kõige parem üldpilt. Sel on soojemad värvid, kui näiteks Samsungil, aga silmale on see kõige paremad vaadata.

“Igas olukorras saad mingi pildi kätte, see on kaamera, millele saab täiesti kindel olla,” sõnas ta.

Pixel 2 XL-i puhul viitas Ronald Liive aga Geeniuse suurele kaameratestile, kus Pixel säras.

Selles kategoorias teisi telefone enam välja ei toodud.

Mis telefon sel aastal enim telefonimaailma uuendas?

Telefonide puhul on viimasel ajal hakanud tunduma, et kogu innovatsioon on tehtud ja midagi uut enam teha ei saagi.

Siiski leidis Geeniuse toimetus, et enim telefonimaailma uuendanud telefoniks on sel aastal Apple iPhone X, mille puhul toodi välja uuenduslik näotuvastus.

Ära märgiti veel ka ka Nokia 3310, kuna see tõi tagasi retrotelefonid.

Suurim läbikukkumine

Nii nagu on uuendajaid, on ka läbikukkujaid. Toimetus ei jõudnud suurima läbikukkuja valimisel ühisele otsusele ning välja toodi mitmeid erinevaid seadmeid, mis sel aastal pettumust valmistasid.

Terko Veensalu tõi välja iPhone 8, öeldes, et see ei ole normaalne tuua sama disainiga telefoni 4 aastat järjest välja, öelda, et panime taha klaasi ja nüüd hoopis teine telefon. “Puhas Apple’i laiskus,” lausus ta.

iPhone’i saab nüüd laadima panna ilma ühtegi juhet ühendamata. Fotod: Tanel Meos

Hans Lõugas märkis ära Nokia 3, Ronald Liive aga iPhone X-i, viidates sellele arvamusloole.

Martin Metsa hinnangul on aga suurimaks läbikukkujaks Huawei, öeldes, et eelmise aasta Mate 9 oli väga hea telefon, aga see aasta P10 ja Mate 10 ei suuda teiste kõrvalt lõpuni esimeste sekka pressida ja jäävad järelejooksikuteks.

“Huawei oli tippklassile päris lähedal, aga nüüd on nad kaugemal kui eelmisel aastal,” lausus ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.