Geeniuse suure sammulugejate testi tulemused: milline seade oli kõige täpsem?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Testis kasutatud seadmetest puuduvad pildilt iPhone 7+ ja Samsung Note 9

Kes ei tahaks teada, et ta on täna olnud eriti tubli ja oma keret piisavalt liigutanud? Sellepärast ongi aktiivsusmonitorid, nutikellad ja telefonide terviseäpid nii popid. Millist seadet aga usaldada?

Milline on kõige täpsem? Otsustasime korraldada testi ja panna mitu seadet korraga mõõtma, et näha, kui suured erinevused tulevad.

Et mitte rikkuda eksperimenti üksikutest käeliigutustest või muust sellisest tulenevate anomaaliatega, oli vaja pikemat testperioodi. Selleks valisime Berliinis toimuva tehnoloogiamessi IFA, kus ekspositsioon laiub 150 000 ruutmeetril. Oli selge, et seal käin päevaga läbi arvestatava teekonna. Igaks juhuks võtsin veel õhtul ette viiekilomeetrise jalgsimatka hotelli – et mõõtmisviga võimalikult väikeseks ajada.

Testi sattusid küllalt erinevad seadmed: mitu aastat vana nutikell Pebble Time (ilma pulsimonitori ja GPS-ita), umbes aastavanused TomTom Spark 3 ja Samsung Gear Fit, juunis välja tulnud nutikell Fitbit Ionic, 2017. aasta sügise mudel Apple Watch 3 ning kõige värskem, veel poodigi mitte jõudnud Samsung Galaxy Watch.

Kummalegi käele surusin kolm kella ja tõmbasin tagi peale, et mind paljaks ei röövitaks või mis veel hullem, opakaks ei peetaks.

Tagi põuetaskusse pistsin veel iPhone 7+ ning püksitaskusse Samsung Note 9. Jälgisin ka seda, kuidas seadmed vastavalt võimekusele kilometraaži ning kaloraaži mõõtsid.

Igaüks on võitnud ja peab saama auhinna*

Milline seade on siis kõige parem? Õige vastus on muidugi see, et ükski pole parem kui teine. Päeva jooksul käidud sammude osas väga suurt vahet ei ilmnenud. Kõige optimistlikum oli põuetaskus tolknenud iPhone ja pessimistlikum uus Samsungi nutikell.

Nende kaheksa seadme pealt võib öelda, et kui otsid aparaati, millega regulaarselt iseenda aktiivsust jälgida, siis ükski pole teistest katastroofiliselt kehvem. Kõige keerulisem on kalorite arvestusega, kus tahaks uskuda, et Fitbiti astronoomilise tulemuse taga pole mitte mõõtmisviga, vaid metodoloogiline erinevus.

Ja mitu sammu ma siis tegelikult selle pika päeva jooksul tegin? Õige vastus on: täpselt ei tea, aga keskmiselt 13 730.

* Nende sõnadega autasustas Dodo Alice’it kihutusjooksus osalemise eest Lewis Carrolli raamatus “Alice imedemaal”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.