Uudis

Geeniuse test: Google tegi tarkvaraga vana telefoni kaamera uueks, tulemus on hämmastav

Fotovõrdlus, sama pilt koos ja ilma Google'i Night Sight funktsiooniga. Foto: Ronald Liive

Kuust-kuusse ja aastast-aastasse on kõik telefonitootjad väitnud, et just nende telefonil on maailma kõige parem kaamera. Ühe sellise lubaduse andis hiljuti Google, mille uute telefonide tarkvara suudab väga hea foto teha ka hämaras. Ent see tarkvara on olemas ka vanadele telefonidele!

Tuleb välja, et Google ei valetanudki. Möödunud nädalavahetusel lekkis internetti Google’i uus kaameraäpp, mis peidab endas Night Sight ehk öörežiimi funktsiooni. Masinõppe, tehisintellekti, algoritmide ja muu maagia abil suudavad Google’i telefonid nüüd varasemast tõesti paremaid pilte teha.

Ja seda teevad ka need Google’i telefonid, mis tulid välja juba aastaid tagasi, nagu Pixel või Pixel 2.

Proovisime uut režiimi ning tulemus on hämmastav. Me küll ei väida, et Pixlid teevad nüüd hämaras kõigist konkurentidest paremaid pilte aga see, et tarkvaraliselt suudetakse pakkuda funktsioone, mis teevad pildistamise paremaks ka vanematel telefonidel on imetlusväärne.


Pärast mõningate piltide tegemist sain pihta põhimõttele, kuidas öörežiimi funktsioon toimib. Ideeliselt saab sellega ka tõesti väga pimedas pildistada aga tulemus ei ole siis just selline, mida tahaks kuhugi seinale printida lasta vaid sobib pigem Instagrami kontole kiireks emotsiooni edastamiseks. Kui aga kuskilt langub objektile veidigi valgust, siis on tulemus hämmastav. Väga pimedas jäädvustatu puhul on saada aru, et kaamera teeb kiirelt mitu erinevate sätetega fotot, millest kleebib ühe kokku. See tähendab, et kätt peaks võimalikult paigal hoidma ning objekt ei tohiks samuti liikuda.


Tasub ära mainida, et ühe arendaja poolt internetti lekitatud uus kaameraäpp tundub olevat veel beetafaasis. Seda seetõttu, et aku protsendinäidik kukub just ainult seda äppi kasutades meeletult kiirelt nulli poole. Ehk kui sul ei ole väga suurt põhjust öörežiimi kasutamiseks peaksid sa pigem ootama ametlikku uuendust Google’i poolt, mille abil ei söö äpp enam akut.
Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.