Uudis

Gigabyte esitles Aero ja Aorus seeria sülearvuteid

Gigabyte'i Aorus 5 sülearvuti, mis on sihitud mänguriteleFoto: Techradar

Taiwani tehnoloogia firma Gigabyte, mis on tuntud nii sülearvutite kui ka arvutiriistavara komponentide tootjana esitles kahte uut sülearvutite mudeliseeriat – Aero ja Aorus.

Aorus mudelid on eelkõige sihitud mänguritele ja seda on pakkuda kahes variandis: Aorus 5 ja Aorus 7, vastavalt 15- ja 17-tollise ekraaniga. Mõlemal mudelil on LG poolt toodetud 144 Hz ekraan, 9. põlvkonna Intel Core i7-9750H protsessor ning Inteli 760p SSD.

Gigabyte ei ole muid näitajaid täpsustanud, kuid on öelnud, et Aero arvutitesse tuleb Samsungi poolt toodetud väga kiire DDR4 vahemälu ja Nvidia RTX graafikakaardid.

Mõlemasse varianti tuleb ka Inteli Killer 1550 WiFi moodul, mis peaks võrguhõivatuse prioritiseerimise läbi striimist ja allalaadimist kiirendama.

Gigabyte ei ole täpsustanud Aoruse hinda ega väljalaskekuupäeva.

Gigabyte Aero

Aero mudelivalikuga üritab Gigabyte konkureerida Apple’i Macbook Pro ja uue Nvidia Studio seeria sülearvutitega. Sarnaselt neile on ka Gigabyte’i Aero seeria sihtgrupiks kujundajad, fotograafid ja videotöötlejad.

Aero sülearvuteid saab valida kas Intel Core i9 või Core i7-9750H protsessoriga. Mudelivalikus on saadaval ka RTX 20 seeria videokaardid, kuhu kuuluvad RTX 2060, 2070, 2080, 2080 Ti ja Titan RTX graafikakaardid.

Aero 15Foto: Hexus

Lisaks sellele on Aero seeria sülearvutid on väga õhukesed ja kerged: kaal on kõigest 2 kg ning paksus 2 cm. Aku kestvuseks lubab Gigabyte kaheksa ja pool tundi.

Aero mudelid hakkavad olema saadaval kolmes variatsioonis: Aero 15, Aero 15 OLED ja Aero 17. Esimesed kaks on 15-tolliste ekraanidega ning viimane on 17-tollise ekraaniga.

Aero 15 OLED on 4K AMOLED ekraaniga, mis on toodetud Samsungi poolt. AMOLED ekraani boonuseks on kirkamad ja elutruumad värvid, mis on suureks kasuks fotograafidele piltide töötlemisel. Aero 15 tavamudelil ja ka Aero 17-l on 240 Hz värskendussagedusega LCD ekraan, mille tootjaks on Sharp.

Aero 15 ja Aero 15 OLED tulevad müüki tänavu juunikuus ning Aero 17 augustis.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.