Uudis

Google lahendab veidrat viga, mis laseb ühel taustapildil telefoni kokku jooksutada

Telefon.Shutterstock

See nädal on maailma tehnikaväljaannetes kulutulena levinud avastus, et ühe konkreetse foto kasutamine Androidi telefonides võib selle nii karmilt kokku jooksutada, et telefoni ei saa enam edasi kasutadagi.

Foto kasutamine taustapildina tähendab paljude telefoniomanike jaoks seda, et ees ootab factory reset, mistõttu võib isegi oma failidest ilma jääda.

Seni on taibukamad tehnikainimesed öelnud, et probleem tuleb sellest, et Androidi vea tõttu ei toeta teatud telefonid RGB-värviruumiga taustapilte. Mure puudutab Android 10 ja vanemaid telefone, väidetavalt peaks Android 11-l see probleem lahendatud olema.

Kuigi jutt puudutab vaid ühte fotot, siis tegelikult annab selline viga võimaluse teha meelega fotosid, mis inimeste telefone kokku jooksutavad. See tähendab, et antud viga saab kurjasti ära kasutada.

Tänaseks on sõna võtnud ka Google. Firma esindaja Wu Ahan kommenteeris, et meeskonnal on juba lahendus olemas ja seda vaadatakse praegu üle. Samas jäeti täpsustama, mis kujul või millal see telefonidele jõuab, kuid on spekuleeritud, et juuliks peaks mure lahendatud olema.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.