Uudis

Google lülitas paljude Androidi seadmete energiasäästlikkuse sunniviisiliselt sisse

Google sisevea tõttu lülitati paljudel Android 9.0 Pie operatsioonisüsteemi kasutavatel seadmetel energiasäästurežiim sisse, ehkki seadmete akud olid täis.

Seda, et Google meid igal sammul jälgib, teavad ilmselt kõik. Vähem inimesi teab aga, et Google suudab tegelikult ka kaugelt meie seadmete funktsioone sisse ja välja lülitada.

Hulk Android 9.0 Pie kasutajaid avastas hiljuti, et nende telefon on lülitunud energiasäästurežiimi ja seda ajal, mil seadme aku tegelikult on täis. Osad pidasid seda turvaveaks Androidi operatsioonisüsteemis, teised arvasid, et lülitasid funktsiooni kogemata ise sisse.

Google andis aga hiljuti Redditis teada, et juhtunud on eksitus ning tekkinud on seadistusviga, kus majasiseseks testimiseks mõeldud seadmetel aktiveeritud energiasäästurežiim laienes ka paljudele päriskasutajatele.

Seadmed, mis äkilise energiasäästurežiimi osaliseks said ei ole mitte vaid Google poolt toodetavad Pixel seadmed, vaid ka OnePlus 6, mitmed Nokia seadmed, Essential Phone ja mitmed teised Android Pie’d jooksutavad telefonid.

Google on nüüdseks energiasäästurežiimi välja lülitanud, soovitades kasutajatel oma seadmete energiarežiim uuesti enda soovide järgi kohandada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.