Uudis

Google müüb iga sekundi tagant ühe Home kõlari

Google andis blogipostituses teada, et alates ajast, mil Google Home Mini nutikõlar oktoobris turule toodi, on ettevõte iga sekundi tagant vähemalt ühe Home kõlari kellelegi maha müünud.

Seega on Google alates oktoobri keskpaigast müünud vähemalt 6,7 miljonit Home kõlarit ning võib eeldada, et suurem osa neist on uued Home Mini kõlarid, mis pühadeperioodil maksid alla 30 dollari. Samuti mõjutab seda see, et uus Home Max kõlar jõudis müügile alles hiljuti.

Siiski, suur müügiedu ei pruugi Google’ile palju raha sisse tuua. Reuters märkis, et ainuüksi Google Home Mini komponendid võivad maksta umbes 26 dollarit, seega kui arvestada sisse ka arendamise, reklaami ja tööjõukulud, siis ilmselt kaotab Google iga Mini kõlari eest raha. Sama on ilmselt lugu ka väikese Amazon Echo Dot kõlariga.

Ilmselt aga on säärane raha kaotamine pikas perspektiivis kasulik, kuna kui virtuaalassistendid saavad “järgmiseks suureks asjaks”, siis on ettevõtetel nagu Amazon või Google vaja, et inimesed oleks pühendunud nende seadmete ökosüsteemile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.