Uudis

Google Stadiaga on kõik: klientidele kantakse raha tagasi ja osakond saadetakse laiali

Google lõpetab Stadia arendamise.Foto: Shutterstock

Google lõpetab oma mängude striimimise teenuse nimega Stadia 18. jaanuaril 2023. aastal. Ettevõte tagastab klientidele Google Store’i kaudu raha, mille nad konsooli peale kulutasid ning mille eest nad on mänge ja lisasid ostnud. Google’i sõnul peaks tagastus jõudma inimeste kontodele tagasi jaanuarikuu keskpaigaks.

“Paar aastat tagasi andsime välja tarbijale suunatud mänguteenuse Stadia ning kuigi teenuse lähenemine oli ehitatud tugevale tehnoloogilisele vundamendile, ei ole see rahva seas sellist tuntust kogunud, mida me ootasime” ütles Stadia asepresident ja peadirektor Phil Harrison Google’i blogipostituses.

“Sellepärast langetasime raske otsuse hakata Stadia teenuseid sulgema,” lisas ta. Mänguteenuse kallal töötanud inimesed lubas Google ära jagada teiste osakondade vahel.

Harrisoni sõnul näeb ettevõte võimalust kasutada Stadia tehnoloogiat teistes Google’i teenustes nagu YouTube, Google Play ja firma liitreaalsuse projekt.

Kel konsool olemas, saab raha automaatselt tagasi ning ei pea seadmeid ettevõttele tagastama. Stadia Pro kuutasu raha tagasi ei saa, kuid sulgemise perioodil Google seda juurde ka ei küsi. 

Praeguseks on juba kinni pandud ka Stadia pood. Seega ei saa enam osta mänge ega teha mängusiseseid oste.

Teenuse mängude arendamine aeglustus juba mõnda aega tagasi ning sellepärast on juba tükk aega eeldatud, et Google võib varsti Stadia uksed sulgeda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.