Uudis

Google tahab hakata oma isesõitvaid autosid juhtmevabalt laadima

Hea õnne korral saad juba oma nutitelefoni juhtmevabalt laadida, kuid peagi võid osta juba uue ja palju suuremalaadimisaluse. Google, kes on juba pikka aega isesõitvate autode kallal töötanud, tahab neidelektrisõidukeid hakata kamugavalt ja juhtmevabalt laadima.

Dokumentide kohaselt on Google oma peakontori juurde ning katselaborissepaigaldamas laadimisdokke, kus isesõitvad autod saaksid sõitude vahel laadida. Google proovib kahe erineva firma laadimisaluseid, mis teoorias peaksid olema paigaldatud kas teede või muu põrandalaadse pinna sisse. Auto alaosas asub ka vastuvõtja, mis alusest tuleva voolu akudesse talletab.

Idee kohaselt peaks säärane süsteem võimaldama autot väga lihtsalt laadida. Pargi see ööseks või tööpäevaks kontori parkimisplatsile või kodusesse garaaži ning auto aku täitub otsekui nõiaväel. Pikemas perspektiivis võidaks selliseid laadimisaluseid ka maanteede sisse ehitada, et autod saaksid ka sõitmise ajal enda akusid laadida. Laadimisalustest tulev voolutugevus on siiski märksa suurem kui see, mis on leitav telefoni jaoks leitavast alusest. Autodele mõeldud laadimisaluste võimsus on200 kilovatti.

Foto: Google

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.