Uudis

Google tahab oma äpid ja teenused Huawei telefonidesse tagasi tuua

Google ja Huawei.Shutterstock

Huawei on eelmise aasta maikuust olnud USA valitsuse kaubanduskeelu all ja seega ei tohi Google neile oma teenuseid müüa. Mis tähendab omakorda seda, et viimased Huawei tipptelefonid on turule tulnud Google’i äppideta (Gmail, Maps jne).

Kuigi Huawei on arendamas juba enda äppide ökosüsteemi, astus Google nüüd lõpuks jõulisema sammu ja palus USA valitsust, et nad teeks Google’i suhtes erandi, kirjutab Saksa väljaanne Heise. Ehk teisisõnu paluti, et Google’il lubataks taas Huaweile oma teenuseid müüa.

Nõnda rääkis Google’i toodete ja teenuste asepresident Sameer Samat, kuid ta ei täpsustanud ajaraamistikku, millal võiks valitsuse poolt otsus saabuda.

Google’i samm pole päris pretsedenditu, sest Microsoft edastas mullu USA valitsusele sarnase palve. Firma palus, et Microsoft saaks Huaweile Windowsi litsentse müüa. Microsofti soov läks täide ja USA tegigi nende suhtes erandi.

Mõistagi on Google’il mängus ka omad huvid, sest Huawei maksab Google’i teenuste eest raha. Samuti on juba realiseerimas oht, Huawei enda ökosüsteem võib Google’iga konkureerima hakata. Väidetavalt on Hiina telefonitootjad lausa arendamas oma äpipoodi.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses