Uudis

Google tõi Chrome’i uue versiooniga kasutajateni mitu kasulikku uuendust

Google Chrome.Shutterstock

Google Chrome’i versioon 84 on nüüd kõigile saadaval ja sellega tuleb kaasa mitu funktsiooni, mis väärivad eraldi ära märkimist.

Esiteks blokeerib Chrome nüüd automaatselt tüütuid teadaandeid, mida mõned veebisaidid hüpikakende näol kasutajale pidevalt ette viskavad.

Google’i eesmärk on firma enda sõnul blokeerida just pealetükkivaid teadaandeid, mis meelitavad kasutajaid näiteks brauserisätteid muutma, et veebilehe sisu lugeda või pahavara alla laadima. Samuti on sellest mõjutatud veebisaidid, mis kasutajaid pidevalt teadaannetega pommitavad.

Teadaannete blokeerimisest annab Chrome nüüd teada aadressiribal kella ikooniga, millele vajutades saad teadaandeid edasi blokeerida või vajadusel lubada.

See funktsioon toimib nii. (c) Google

Chrome peaks nüüd ka kiirem olema, kuna versioon 84 kasutab vähem protsessori võimsust ja vaheaknad, mida kasutaja pikemalt ei kasuta, muutuvad ebaaktiivseks. See uuendus jõuab aga kasutajateni järk-järgult ja ilmselt kõigil üleöö brauser kiiremaks ei muutunud.

Chrome 84-l on veel üks kasulik lisa, nimelt piirab brauser nüüd kolmanda isiku küpsiste jälgimist, mis tähendab, et brauseri kasutamine peaks olema ka privaatsem.

Chrome’i kasutajate jaoks peaks brauser ennast automaatselt ära uuendama versioonini 84, seega midagi eraldi alla laadima ei pea.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.