Uudis

Google tõi välja uue Androidi, siin neli suuremat uuendust, mis sellega saabuvad

Google tegi arendajatele kättesaadavaks uue Android O esimese eelvaateversiooni, mis annab ka hea ülevaate sellest, milline järgmine Androidi versioon välja hakkab nägema ning mida uut see kaasa toob.

Märgatavalt pikenenud aku eluiga

Android O ei too endaga kaasa väga suurt visuaalset muutust, pigem on uuendus suunatud parema ning töökindlama kasutuskogemuse pakkumisele. Selle saavutamiseks keskendub Android O väga suurel määral aku eluea pikendamisele.

Google saavutab pikema seadme eluea piirates seda, mida rakendused teha saavad, kui need ei ole parasjagu avatud ning töötavad taustal. Google’i sõnul on muutus suur, seega võib eeldada, et mitmed rakenduste haldajad peavad muutma seda, kuidas nende rakendus töötab.

Teated on nüüd kanalites

Teine suurem uuendus muudab teatud määral seda, kuidas kasutajad teateid näevad. Google ei ole küll veel muutuse kohta kuigi palju detaile jaganud, kuid postitatud piltidelt on näha, et teavitused on jagatud kanalitesse. See võib tähendada, et kasutaja saab operatsioonisüsteemi tasandil otsustada, milliseid teated ta näha soovib.

Seega võivad temani jõuda mõne uudisterakenduse teated, mis puudutavad tehnoloogiauudiseid, kuid majandusuudiste kohta ta teateid ei saa. Teavituste kõrval on uue välimuse saanud ka Androidi sätted.

Sellised hakkavad Android O juures olema teadete kanalid.

Ikoonid sobivad keskkonda

Samuti teeb Google arendajatele võimalikuks muuta ikoonid “keskkonnaga kohastuvaks” ehk rakenduse ikoon võib muutuda vastavalt sellele, milline teema on kasutajal valitud.

Telefoni tuleb pilt-pildis

Lisaks saavad telefonid nüüd ka pilt-pildis võimekuse, et videot oleks võimalik vaadata samal ajal, kui kasutaja veebi sirvib. Audiofiilide rõõmuks hakkab Android O toetama ka uusi Bluetooth-heli koodekeid, mis peaks oluliselt parandama seda, kuidas heli juhtmevabadest klappidest kõlab.

Muutuvad ikoonid.

Siiani ei ole teada, mis saab Android O nimeks. Arendajad saavad uut operatsioonisüsteemi katsetada Androidi emulaatoris, tavakasutajad võivad beetaversioonile ligipääsu saada pärast maikuus toimuvat Google’i arendajatekonverentsi I/O.

Arendajad saavad soovi korral ka testtarkvara paigaldada Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5x, Nexus 6P ning Nexus Player seadmetesse.

Pikemalt saab muudatuste kohta lugeda siit. Samuti on lingilt võimalik leida juhised selle kohta, kuidas eelvaateversioonile ligipääs saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.