Uudis

Google tuleb välja oma esimese nutikellaga

Google teeb lõpuks oma nutikella, mis peaks välja tulema 2022. aasta jooksul, kirjutas The Verge.

Ettevõte on juba aastaid teinud nutitelefone ning viimasel ajal ka aksessuaare, nagu kõrvaklapid, kuid pole kunagi disaininud oma nutikella, kuigi Android Wear on juba seitse aastat olnud.

Kella töötavad välja Google’i riistvara grupp, kes on eraldi Fitbitist, mille Google ostis tänavu 2,1 miljardi dollari eest. Insideri raportile tuginedes ei ole veel kindel, kas kella nimeks saab “Pixel Watch”. Teada on aga, et seade hakkab täitma sama ülesannet, mis Pixel telefonid – näitama klientidele ja firmadele, milleks nende tarkvara õige tehnika peal võimeline on.

Nutikell hakkab eeldatavasti maksma rohkem kui Fitbit ning konkureerima Apple Watch’iga. Kellal saavad olema ka tavalised kehalise aktiivsuse ja tervise jälgimise lisad.

Google on varasemalt peaaegu juba Pixel nutikella teinud. 2017. aastal välja tunud LG Watch Sport ning Watch Style pidid algupäraselt olema Pixeli brändi all, kuid ühe töötaja sõnul tõmbas riistvara osakonna juhataja projektile vee peale, kuna seadmed polnud piisavalt “Pixellikud”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.