DigiPRO

Google’i üks tuntumaid AI-spetsialiste, kes leiutas deepfake videod, liitus Apple’iga

Deepfake videod said eelmisel aastal ülimalt populaarseks.Ekraanitõmmis
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Google üks tuntumaid tehisintellekti spetsialiste Ian Goodfellow liitus Apple’iga, olles nüüd firma eriprojektide grupi masinõppe juht. Google on praegu selge liider selles valdkonnas ja Apple näeb hädasti vaeva, et Google’iga sammu pidada.

Goodfellow on kõige rohkem tuntud GAN tehisintellekti võrkude rajajana, mille tulemuseks on muide ka kõik need deepfake videod, mis maailma eelmisel aastal hullutasid.

Google kinnitas Goodfellow lahkumist, kuid Apple seda ei kommenteerinud.

Apple kasutab praegu tehisintellekti nii FaceID näotuvastuses kui ka Siri häälaasistendis, samuti on Apple arendamas enda isejuhtivate autode tehnoloogiat. Tõsi küll, seda isejuhtivate autode osakonda tabasid hiljuti koondamised.

See pole esimene kord, kui Apple käib enda konkurendi juurest töötajaid värbamas. Eelmisel aastal palgati Google’ist John Giannandrea, kes oli tehisintellekti ja otsinguosakonna juht Apple’isse kogu firma AI strateegiat vedama.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.