Uudis

Google üritab USA valitsust veenda, et Huawei-keeld on USA turvalisusele ohuks

Foto: Scanpix / EPA

Google üritab kõrgemal tasemel veenda USA valitsust, et nende poolt Huaweile kehtestatud keeld on tegelikult USA julgeolekule ohuks ning tuleks seega lõpetada.

Financial Times kirjutab, et nende andmetel on Google’i inimesed võtnud USA valitsusega kõrgel tasemel ühendust ning proovinud neid veenda selles, et Androidi puudutav keeld on USAle kahjulik ja tuleks lõpetada.

Google’i põhjendus selleks on loogiline, aga samas üsna mitmeastmeline ja nad jõuavad lõppjärelduseni üsna suure ringiga.

Esiteks, ütlevad nad, kui me Huaweile ametliku Androidi ära keelame, siis nad tulevad kiiresti välja avatud lähtekoodil põhineva oma versiooniga Androidist, kus ei ole Google’i teenuseid.

Teiseks, kui nad seda teevad, siis panevad nad sinna oma äpipoe ning kui Google’i äpipoes on rakendustele mingigi kontroll, siis keegi ei suuda ette kujutada, kas ja kui tugev kontroll Huawei poes olema saab.

Kolmandaks, keegi ei suuda ette kujutada, kas ja milliseid turvaauke või tagauksi see Huawei Android endas sisaldama hakkab.

Ja neljandaks, kuidas see USA turvalisust puudutab: isegi, kui näiteks USAs selliseid telefone müüma ei hakata, siis on täitsa reaalne, et keegi USAst saadab rohkem või vähem tundlikku infot kellelegi kusagil mujal maailmas, kes loeb seda sellise potentsiaalselt augulise Huawei telefoniga ning oht riiklike või ärisaladuste lekkeks ongi loodud.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.