Uudis

Google’i massiivse krahhi põhjus teada: kriitilises süsteemis sai ruum otsa

Google'i äpid lakkasid esmaspäeval töötamast.Foto: Shutterstock

Esmaspäeval tabasid Google’i teenuseid tavatult laialdased tõrked: pea tunniks olid maas nii Gmail, YouTube, Docs, Drive, Maps ja teised rakendused. Miks see juhtus?

Ametlik kommentaar juhtunule oli suhteliselt napp. Google Cloudi Twitteri kontol selgitati, et autentimissüsteemides tekkisid tõrked, kuna Google’i kvoodijagamissüsteem läks katki.

Google Cloudi veebilehelt leiab rohkem infot. Seal kirjeldatakse, et Google’i sisemises kvoodijagamissüsteemis tekkisid tõrked ja seega hakkas see piirama Google’i autentimissüsteemi salvestusruumi.

Kuna autentimissüsteemis sai piirangu tõttu salvestusruum otsa, siis ei suutnud süsteem enam sisse loginud kontosid kinnitada ja veebilehed ning rakendused andsid kasutajatele veateateid.

Põhimõtteliselt võib seda võrrelda olukorraga, kui arvutis saab mäluruum otsa ja programmid enam normaalselt käivituda ei taha.

Märgitakse, et autentimissüsteemi tõrgete tõttu ei saanud Google’i töötajad enda kontodele ligi. Seega võttis probleemi kõrvaldamine tavatult kaua aega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.