Uudis

Google’i Waymo läheb Uberi vastu isesõitvate autode tehnoloogia pärast kohtusse

Waymo tehnoloogiat üritab kasutusele võtta näiteks autotootja Chrysler. Foto: Waymo

Esimene suurem kohtuvaidlus seoses isesõitvate autode tehnoloogiaga on käes. Google’i autonoomsete sõidukute tehnoloogiaga tegelev tütarfirma Waymo kaebas kohtusse Uberi ning sõidujagamisteenuse tütarfirma Otto, kuna viimased olevat varastanud Waymo salajast sensoritehnoloogiat.

Täpsemini puudutab kohtuvaidlus Waymo toodetavat LiDAR sensorit ning sellega seonduva salastatud informatsiooni varastamist. “Uberi LiDAR tehnoloogia on tegelikult Waymo LiDAR tehnoloogia,” seisab Waymo kaebuses kohtule.

Uber on kinnitanud, et võtab kohtuvaidlust tõsiselt ning plaanib probleemi põhjalikult uurida.

Kohtusse minekuga taotleb Waymo teadmata summas rahalist hüvitamist ning kohtuotsust, mis keelab Uberil mainitud tehnoloogia kasutamist.

Otto on Uberi tütarfirma, mis töötab sarnaselt Waymole välja isesõitvate autode jaoks mõeldud tehnoloogiaid. Kõige tuntumad on ilmselt Otto lahendust kasutavad autonoomsed veokid.

Otto isesõitev veok. Foto: Otto

LiDAR on isesõitva auto jaoks vajalik sensor, mis võtab endasse objektidelt peegelduvat valgust ning saab seeläbi aru, kui kaugel objektid on ning kus need asuvad. Varasemalt on LiDAR tehnoloogia olnud väga kallis, kuid Waymol õnnestus välja töötada lahendus, mille tootmine on lausa 90 protsenti odavam. Seega on selge, miks tehnoloogia ettevõtte jaoks nii väärtuslik on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.