Uudis

Graafikakaartide järsk hinnalangus on jõudnud ka Eestisse

Ligi aasta aega on graafikakaartide hinnad olnud väga kõrgel ja selle on põhjustanud suur nõudlus turul, mille taga on krüptorahakaevandajad. Paistab aga, et nüüd on buum natukene vaibunud ja graafikakaartide hinnad on langemas. Mitmete populaarsete kaartide hinnad on langenud ka Eestis.

Hinnad on küll langenud, aga enamik kaarte on siiski veel tellitavad, mitte poodides kohal.

Näiteks korralikku keskklassi graafikakaardi Gigabyte Geforce GTX 1060 (3 GB Windforce OC), mis suudab ka mänge mõistlikult jooksutada, hind oli veel aprillis paljudes kohtades üle 500 euro. Nüüd on see aga Ordis ka kohal ja müügil 290 euroga. Kui natukene oled nõus ootama, siis ATF-s aga lausa 260 euroga.

Sama graafikakaardi 6 GB videomäluga versiooni saaks 326 euroga.

Õige aeg lõpuks osta

MSI Geforce GTX 1070 Ti on juba oluliselt kangem kaart ja selle hind oli vahepeal ulmelistes kõrgustes, kuid nüüd on see Arvutitargas kohal ja maksab 559 eurot. Veel parema Geforce GTX 1080 Ti hinnalangus aga pole veel Eestisse jõudnud.

Kukkunud on ka AMD kaartide hinnad, mis eriliselt meeldisid krüptokaevandajatele. Näiteks Gigabyte’i AORUS Radeon RX580 8 GB on Ordis kohal ja maksab 385 eurot. Veel mõned päevad tagasi oli tavaline, et see kaart maksis paarsada eurot enam.

Need on mõned näited populaarsetest graafikakaartidest, mille hinnad on viimastel päevadel langenud. Tegelikult on lisaks hinnalanguse läbi teinud kaarte veel palju.

Kui oled tükk aega end tagasi hoidnud ja pole tahtnud uue graafikakaardi eest põhjendamatult kõrget hinda maksta, siis just nüüd on soovitatav üle vaadata, kas ehk on sulle sobiva kaardi hind oluliselt langenud.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.