Uudis

Häkker sai Donald Trumpi Twitteri kontole ligi, parool oli üllatavalt lihtne

Donald Trumpi Twitteri kasutaja parooli ära ärvamine oli väidetavalt väga lihtne.Shutterstock

Hollandi häkker arvas väidetavalt ära Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi Twitteri parooli ja sai niiviisi ta kasutajale üllatavalt lihtsalt sisse.

Hollandi väljaanne Vrij Nederland kirjutab, et kohalik küberturbeekspert ja nn valge mütsiga häkker Victor Gevers sai eelmisel nädalal Trumpi Twitteri kasutajale ligi ja selleks polnud mingit erilist vaeva vaja. Nimelt püüdis Gevers Trumpi parooli ära arvata ja see õnnestus juba viiendal korral.

Trumpi kasutaja parool oli väidetavalt “maga2020!”. MAGA on Trumpi kuulus kampaaniasõnum, mille pikk versioon on Make America Great Again.

Üllataval kombel ei olnud Trumpi kontol ka kaheastmelist tuvastust ja seega piisas vaid parooli ära ärvamisest. Väljaanne kirjutab, et nad on näinud ka kuvatõmmiseid, kuidas Gevers Trumpi kontole sisse sai.

Väidetavalt on Gevers ka 2016. aastal Trumpi kontole ligi saanud, toona leidis ta parooli andmelekkest ja selleks oli “yourefired”. You’re fired! on Trumpi kuulus lööklause tõsielusaatest “The Apprentice”.

Gevers teatas pärast parooli ära arvamist ka Twitterit, CIA-d ja FBI-d ning saatis ka presidendile meili. Päev pärast seda avastas Gevers, et Trumpi kasutajal on kaheastmeline tuvastus sisse lülitatud.

Twitter vastas The Guardianile, et neil puuduvad tõendid, et selline asi oleks juhtunud ja kõikide USA valimistega seotud kasutajate suhtes rakendavad nad karmimaid turvameetmeid. Samuti eitas juhtunut Valge Maja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.