Uudis

Häkkerid kasutavad Windowsi sisseehitatud funktsiooni, et ohvri arvutile ligi pääseda

Windows 10.Foto: Shutterstock

Küberkurjategijad on leidnud uue viisi, kuidas pahaaimamatute inimeste arvutitesse sisse saada. Üllataval kombel on selleks üks Windowsi sisseehitatud programm.

Programmi nimi on Windows Finger ja see on algselt mõeldud selleks, et saada teavet teises arvutis asuvate kontode kohta. Funktsiooni on hakanud nüüd ära kasutama küberkurjategijad ja seda hoopis kurjematel eesmärkidel.

Näiteks avastas küberturbe ekspert Kirk Sayre hiljuti, et Windows Finger on oluline programm häkkerite jaoks, kes üritavad inimeste arvutitele ligi pääseda õngitsuskirjade kaudu.

Bleeping Computer kirjutab, et esmalt saadetakse inimesele õngitsuskiri, millele on kaasa antud Wordi fail. Faili avades läheb automaatselt tööle häkkeri kaasa pandud makro, mis laeb läbi Windows Fingeri inimese arvutisse MineBridge pahavara.

Läbi MineBridge’i saavad omakorda kurjategijad laadida inimese arvutisse TeamVieweri, millega saab teise arvutit kontrollida ja seal igasugu kurja teha.

Kuna Fingerit ilmselt keegi ei kasuta, on mõttekas see funktsioon Windowsis ära keelata. Windows 10 operatsioonisüsteemil (Pro ja Enterprise kasutajad) saab seda teha AppLockeri kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.