Uudis

Häkkerid murdsid sisse CCleanerisse ja seadsid ohtu üle 2 miljoni kasutaja

Foto: Pixabay.com

Häkkerid murdsid eelmisel kuul sisse Briti arvutipuhastustarkvarasse CCleaner ning turvaaugu kaudu oli pahalastel potentsiaalselt võimalik kontrollida üle 2 miljoni kasutaja seadmeid, kirjutab Reuters.

Pahavara oli peidetud CCleaner puhastustarkvara sisse, mida laeb enda Android seadmetesse ning arvutitesse ligikaudu 5 miljonit inimest nädalas. Programmi eesmärk on puhastada seadet ebavajalikest failidest ning küpsistest, mis peaks omakorda arvutit kiiremaks tegema.

Täpsemini oli CCleaneri tarkvarasse peidetud kaugligipääsu pahavara, mis lubab häkkeril arvuti kaugelt oma kontrolli alla võtta. Seejärel on pahalasel võimalik arvutisse laadida juba järgmisi paha- või nuhkvaraprogramme.

Turvarisk puudutab kasutajaid, kes laadisid endale programmi alla augustikuus. Täpsemini murdsid häkkerid sisse programmi versioonidesse CCleaner v5.33.6162 ja CCleaner Cloud v1.07.3191. Antud versioonidega kasutajatel soovitab CCleaner kiiremas korras uue versiooni alla laadida.

Turvavea avastasid CCleaneri omanikfirma Piriform töötajad 12. septembril ning programmi uuendatud ja turvalised versioonid on nüüd juba mõnda aega kättesaadavad. CCleaner ei uuenda end automaatselt, seega tuleb kasutajatel uuem versioon iseseisvalt paigaldada.

Piriformi andmetel on praeguseks suletud ka server, mida häkkerid kasutasid ning seda õnnestus teha enne, kui häkkerid kurja teha jõudsid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.