Uudis

Hankeprotsesse digitaliseeriv Eesti idufirma kaasas tuntud investoritelt 600 tuhat eurot

ProcumentFlow kaasas investoritelt 600 tuhat eurot.

Eesti idufirma ProcurementFlow, mille eesmärk on hankeprotsessid digitaliseerida ja seeläbi minimeerida hankeprotsessiga kaasnevat frustratsiooni, kaasas investoritelt 600 000 eurot. ProcurementFlow investeerimisvooru juhtis Eesti uus investeerimisfond Lemonade Stand koos tuntud investoritega nagu Adcashi endine tegevjuht Thomas Padovani, Pipedrive’i kaasasutaja Martin Henk, Bolti kaasasutaja Martin Villig, Skeleton Technologies asutajad Taavi Madiberk ja Oliver Ahlberg, Katana MRP kaasasutaja Kristjan Vilosius ning Stagnation Lab.

Varem hanke- ja tarneahela analüüsi ülemaailmses tööstuskontsernis ABB juhtinud ProcurementFlow tegevjuht Tarmo Saidla ütles, et kaupade hankimine ja valimine hõlmab tavaliselt mitmeid uurimis-, taotlus-, läbirääkimis- ja kinnitamisetappe, kus on palju ruumi möödarääkimiseks.

„Euroopas on umbes 30 000 tootjat, kes kohandavad oma tooteid vastavalt kliendi nõudmistele ning iga ost peab läbima hankeprotsessi. Keskmiselt 43% kõigist ettevõtte kuludest läbib hankemenetluse, muutes selle iga ettevõtte suurimaks kulufunktsiooniks,” ütles Saidla. Ta rõhutas, et uue teenusega ei säästa ettevõtted ainult raha, vaid saavad vähendada ka uute toodete ja teenuste turule jõudmise aega ning edendada tarnijate juhitavat innovatsiooni.

Investori Thomas Padovani sõnul on hanked on ettevõtte või avaliku asutuse üks kriitilisemaid kuluallikaid, mis võib põhjustada tootmise peatamise, kvaliteedi- ja tulemuslikkuse probleeme ning seeläbi avaldada mõju ettevõtte finantsidele.

“Tehisintellekti kiire areng ning suurenenud teadmised kasutajaliidese haldusest sunnivad pea kõiki tööstusi mõtlema uute lahenduste peale. Paljudes tööstusharudes on veel rohkelt ruumi tööprotsesside moderniseerimiseks. ProcurementFlow lahendab olulist probleemi, millega ettevõtjad kokku puutuvad ning soov selle lahendamisest osa saada on peamine põhjus, miks otsustasime ettevõttesse investeerida,” lausus Padovani.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.