Uudis

Hea teada: kas tõesti teeb kaitseümbris su telefoni aeglasemaks?

Kuna telefonid on pisikesed arvutid, kus on sees üha võimsamad protsessorid, on loogiline küsida, kuidas toimub nende jahutamine ning kas telefonile ümbrise panemine teeb telefoni liiga kuumaks ning sunnib protsessori aeglasemalt tööle?

Tuntud tehnooogia-youtuber Linus Sebastian oma kolleegidega otsustas sellele küsimusele anda lõplikult vastuse: kas telefonile ümbrise panemine teeb selle aeglasemaks?

Selleks võtsid nad iPhone Xs Maxi ning Samsung Galaxy S10+, jooksutasid protsessorit koormavaid teste nendel nii ilma ümbriseta kui erinevate ümbristega ning vaatasid, kas ja kui palju ümbrise lisamine telefoni protsessorit aeglasemalt tööle sunnib.

Testi tulemustest selgub esiteks, et kas kaitseümbrisega või ilma, telefonid tõmbavad kuumenedes protsessori töökiirust tunduvalt aeglasemaks. Nii et kui telefonil pikka aega midagi väga intensiivset teha, näiteks väga hea graafikaga mänge mängida või videoid eksportida, läheb telefon kuumaks ja tõmbab ise enda töötempot maha.

Korpused seda protsessi üldiselt aga kuidagi ei mõjutanud, protsessori tegevus aeglustus samas tempos sõltumata sellest, kas telefonil oli korpus ümber või mitte.

Siiski oli üks erand: iPhone tõmbas oma töötempot väga palju rohkem maha siis, kui talle pandi ümber suletava kaanega korpus ja kaas testi ajaks suleti. Seega tundub, et mingil moel kasutab iPhone enda jahutamiseks just ekraani ning kui ekraan korpusega kinni katta, siis see telefonile ei meeldi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.