Uudis

Hiinlaste lahkumine: aasta alguses vabanes suur hulk ajutiselt võetud .ee domeene

Eelmise aasta alguses toimus Eesti domeenimaastikul väikest sorti plahvatus: Hiinas registreeriti väga suur hulk .ee lõpulisi domeene. Tänavu on aga Hiina mõju Eesti domeeniturult taandumas.

Asjatundjate sõnul oli mulluse domeeniplahvatuse taga ennekõike spekuleerimine, s.t hiinlased registreerisid Eesti domeene edasimüümiseks. Põhjus oli see, et toona kaotas Eesti domeene haldav Eesti interneti SA (EIS) nõude, et igal domeenil oleks kohalik halduskontakt, mis lasi hiinlased .ee domeene ostma.

Paljud .ee domeenid aga ilmselt hiinlastel omakorda kaubaks ei läinud. EISi statistika näitab, et tänavu aasta alguses kustus suurem hulk domeene, mida ei pikendatud. Veebruari alguses näiteks kustus lausa ligi 3000 .ee lõpuga domeeni.

.ee domeenide registreerimite ja kustumiste ajalugu märts 2017 seisuga. Allikas: Eesti interneti sihtasutus

Tänavune domeenide kustumise hulk on näha just kontekstis aastataguse ajaga. Detsembris 2015 ja jaanuaris 2016 registreeriti üle 4000 uue domeeni, veebruaris ligi 2000. Tänavu veebruaris aegus 3000.

Kustunud domeene on märgata ka Eesti .ee lõpuga domeenide koguhulgas, kuigi mõju pole nii suur. Praegu on .ee lõpuga domeene pisut alla 120 000.

.ee domeenide hulk märts 2017 seisuga. Allikas: Eesti interneti sihtasutus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.